‘Çocuklarımızı yetim, eşimizi dul bırakmadan çalışmak istiyoruz’

Karaman Ermenek’te ödenmeyen maaşları ve tazminat hakları için Ankara’ya başlattıkları yürüyüş engellenen maden işçilerinin direnişi 58’inci gününde devam ediyor.

Dün bir kez daha Ankara’ya doğru yürüyüşe geçmek isteyen işçilerin önü jandarma tarafından kesilmişti.

Ziyaret sırasında konuşan Bağımsız Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin, “Bugün bu sorun çözülecek. Dün son defa fırsat verdik ama maalesef bizi hiç dinleyen yok. Bizim sorunumuzu çözmek isteyen yok. Biz kimsenin evini zorla basmadık sadece hakkımızı istiyoruz. Hakkımızı vermiyorlar ama biz alacağız” diye konuştu.

‘Tazminat hakkımızı istiyoruz, insanca yaşamak istiyoruz, Çocuklarımızı yetim, eşimizi dul bırakmadan çalışmak istiyoruz” diyerek sözlerine devam eden Bağımsız Maden İşçileri Sendikası Örgütlenme Sekreteri Başaran Aksu, “Biz yürüyüş yolumuzdayız, yol açılsın biz yürüyelim. Haksız değiliz, mağdur biziz. Pandemi bizim yürüyüşümüze engel değil. Herkesle görüştük ama sonuç yok. Sorunu çözün biz de kendi işlerimize dönelim. Bu tablo bizim hoşumuza gitmiyor. Bu sorunun köklü çözülmesi için yola çıktık” şeklinde konuştu.

Sık sık “Yolu aç jandarma, geliyoruz Ankara”, “Ermenek düşünme, madencini küstürme”, “Direne direne, direnişten zafere” sloganları atan işçilerin jandarma barikatında bekleyişi sürüyor.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ