'Emine Hanımın çantasını Saray'ın bahçesinde yaksın'

Fotoğraf: AA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini anımsatarak "Beyefendi Fransız mallarını boykot edin diyor. Vatandaşın Fransız malı alacak hali mi kaldı? Fransız uçakları var, satsın hemen. Emine Hanımın çantası var. Onu da Saray'ın bahçesinde yaksın, protesto ediyorum desin." dedi.

'KORKAN ADAMDAN VALİ OLMAZ'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'da düzenlenen Covid-19 toplantısına davet edilmemesine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Ekrem bey benim oyumla değil, İstanbulluların oyu ile geldi. Ekrem bey bunlar Ak Partili bunlara hizmet götürmemeyim demedi" ifadelerini kullandı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'yı eleştiren Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Vali toplantı yapıyor ama İBB Başkanı davet edilmiyor. Bu, doğru ve ahlaki değil. İstanbul Valisi’ne şunu demek istiyorum. Senin arabanda Türk Bayrağı dalgalanıyor. Sen devleti temsil ediyorsun. Sen bayrağı kullanıyorsan bayrağın gereğini yapmak zorundasın. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı aynı zamanda senin de başkanındır, sen de İstanbul'dasın. Bayrağın gereğini yapmıyorsan Ak Parti bayrağı takarsın, biz de anlarız ki sen Saray’ın talimatlarını yerine getiriyorsun.Valiler gerekçe uydurmaz, gerekçe uyduracak durumdaysan vali değilsin. Ben devletin valisiyim diyeceksin. Yeri geldiğinde büyükşehir belediye başkanına talimat vereceksin. Koltuk için onurunu satan vali olmaz. Korkan adamdan vali olmaz. Vali dediğin cesur olur.Bütün bunlar yapılırken bir şeye daha bakmak lazım. Devleti yönetenlerin geleceği görmesi lazım. Covid-19 bütün dünyayı kasıp kavuruyor. Herkes aşı peşinde, biz de aşı aldı 1,5 milyon doz. İngiltere 30 milyon doz aldı, bizde 1,5 milyon doz. Torpili bulan aşıyı kullanacak, yine olan garip gurebaya olacak.

'KİTAP TOPLATMA DARBE DÖNEMLERİNDE OLUR'

CHP'nin toplatılan ve yasaklanan kitapçığı hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, "FETÖ’nün siyasi ayağının bir numaralı sorumlusunun Saray’da oturduğunu herkes biliyor. Bu kitap toplatmalar ne zamandan beri böyle. Darbe dönemlerinde olur. Şimdi 20 Temmuz sivil darbesinden sonra yapıyorlar. Zannediyorlar ki bunu topladığımız zaman Kılıçdaroğlu susacak. Senin feriştahın gelse bizi susturamaz. Biz bu memlekete sevdalıyız" dedi.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ