Hatay ve Mersin'de orman yangını

Mersin'in Anamur ve Hatay'ın İskenderun ilçesinde orman yangını çıktı. Mersin-Antalya kara yolu trafiğe kapatıldı. Mersin Valisi Ali İhsan Su, "Yangının, yerleşim yerlerine yönelik riski müdahale sonucu azaldı" ifadelerini kullandı. 

İSKENDERUN

İskenderun'da Sarıseki Mahallesi'ne bağlı ormanlık alanda çok sayıda ekip, yangını kontrol altına almaya çalışıyor. 

ANAMUR

Anamur'un Uçarı Mahallesi kırsalındaki kızılçam ormanındaki yangın ilk belirlemelere göre elektrik tellerinden çıktı. Bölgeye 3 helikopter, Anamur, Bozyazı ve Gülnar ilçelerinden Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ile Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri sevk edildi.

MERSİN-ANTALYA YOLU TRAFİĞE KAPATILDI

Yangının, yerleşim yerlerine sıçrama riskine karşı mahalledeki 50 hane tedbiren boşaltıldı, Mersin-Antalya kara yolu da trafiğe kapatıldı.

MERSİN VALİSİ: YANGININ, YERLEŞİM YERLERİNE YÖNELİK RİSKLİ MÜDAHALE SONUCU AZALDI

Mersin Valisi Ali İhsan Su, "Yangının, yerleşim yerlerine yönelik riski müdahale sonucu azaldı. Yangın, kırsal alana doğru yöneldi. Orada da çalışmalarımız devam ediyor. 3 helikopterle havadan, çok sayıda arazözle karadan müdahale sürüyor. 2 helikopter de takviye için bölgeye yönlendirildi. Ekiplerimiz, yangını kontrol altına almak için çalışmalarını devam ettiriyor" diye konuştu.

AA


PAYLAŞ