'Hakkımda soruşturma başlatıldığını memnuniyetle öğrendim'

Fotoğraf: AA

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti.

'MEMNUNİYETLE ÖĞRENDİM'

Kavuncu, Twitter hesabından, "Geçen hafta yaptığımız suç duyurusunda, savcılık makamına verilmeyecek bir hesabımız olmadığını belirtmiştik. Bu doğrultuda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkımda soruşturma başlatıldığını memnuniyetle öğrendim." diye açıklama yaptı.

Devamında ise şunları kaydetti:

"Bu sabah avukatlarım, savcılık makamına ifade vermek üzere hazır olduğumu ve davet beklediğimi de bildirdiler. Yüce Türk yargısına yardımcı olmak ve iftiralara cevap vermek için hazırım." 

NE OLMUŞTU?

CNNTürk televizyonunda önceki akşam Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ, Buğra Kavuncu ile ilgili olarak partinin kuruluş aşamasında Meral Akşener'i "Bu arkadaşın FETÖ'cü sivil toplum örgütünde bağı olduğuna dair bilgi var, bunu kurucu yapmayalım" diyerek uyardığını söylemişti.

'ALTAYLI'NIN YEĞENİ'

Özdağ, programda Kavuncu'nun eski MİT mensubu Enver Altaylı'nın yeğeni olduğunu söylemişti.  Kavuncu'nun FETÖ'yle bağlantılı olduğunu iddia ettiği bir sivil toplum örgütü olan Kazakistan Türk iş adamları derneğinin başkan yardımcılığını yaptığını da dile getirmişti.

KAVUNCU DA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

İYİ Parti'li bir grupla 21 Ekim'de Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Kavuncu, bir televizyon programında hakkında çeşitli iddialarda bulunan İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve açıklama yapmıştı.

'SAKİN OLUN'

Özdağ daha sonra tepkiler üzerine de  "Millî güvenlik, terör ve dış politika meselelerinde araştırma yapmadan konuşmam.Türk milliyetçiliği siyasi tarihi sadece okumadım yaşadım. Kimin kim ile bağlantısı olduğunu ve hedefini saatlerce rahmetli Türkeş ve Özdağ'dan dinledim. Bence biraz sakin olun. Bekleyelim görelim" ifadelerini kullanmıştı.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ