Hatay'daki orman yangını devam ediyor

AA

Hatay'ın İskenderun ilçesinde dün çıkan orman yangını hala kontrol altına alınamadı. Dün bazı yerleşim yerlerini tehdit eden yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

BAZI YERLEŞİM YERLERİNDE HAFİF HASARA NEDEN OLDU

Sarıseki Mahallesi'nde dün başlayan ve rüzgarın etkisiyle yayılan orman yangınını söndürme çalışmalarına günün ilk ışıklarıyla yeniden başlandı. İlçeye bağlı Azganlık Mahallesi'nde etkisini sürdüren yangına helikopterlerle havadan ve çok sayıda arazözle de karadan müdahale sürüyor. Bazı yerleşim yerlerinde hafif hasara neden olan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

YANGINDA BAZI YABAN HAYVANLARININ DA ETKİLENDİĞİ GÖRÜLDÜ

Öte yandan dün akşam yangın bölgesine yakın bazı evler tedbir amaçlı tahliye edilmişti. Yangın nedeniyle tedbir amaçlı trafiğe kapanan Payas-İskenderun Otoyolu yeniden ulaşıma açıldı. Yangında bazı yaban hayvanlarının da etkilendiği görüldü.

BAKAN PAKDEMİRLİ, DÜN BAŞLAYAN ORMAN YANGININI HAVADAN İNCELEDİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de dün başlayan orman yangınını havadan inceledi. Yangın nedeniyle dün kente gelen Bakan Pakdemirli, yetkililerden çalışmalara ilişkin bilgi aldı. İlçede dün çıkan yangın Sarıseki Mahallesi'nde bazı yerleşim yerlerine sıçramıştı.

AA
 


PAYLAŞ