Akşener'den Erdoğan'a 'keyif çayı' tepkisi

Fotoğraf: AA

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Akşener, Erdoğan'a yönelik "Çaresiz vatandaşa keyif çayı veren utanmazlık; o beş müteahhitten biri, biraz ağlayınca ne yaptı, hatırlıyor musunuz? 500 milyon liralık vergi borcunu, tek kalemde sıfırladı. Yandaş müteahhitini, milletinden daha çok düşünen bir anlayış, bizi elbette anlayamaz. Sayın Erdoğan o çayı biraz da senin şu kodamanların içse olmaz mı?" diye sordu.

Akşener, Erdoğan'ın Malatya ziyaretinde yaşanan olaya ilişkin şöyle konuştu:

"Daha geçen hafta, bu kürsüden Sayın Erdoğan’a; Eşe, dosta, yandaşa milyonları dağıtıp, geçinemeyen vatandaşa gelince, “Sabır.” öğütlemenin vicdansızlık olduğunu söylemiştim. Nitekim Sayın Erdoğan, geçtiğimiz hafta sonu Malatya’ya gitti, ve ülkemizin gerçeğiyle yüz yüze geldi. Bir vatandaşımız “Eve ekmek götüremiyoruz.” deyince, durumu “abartılı bulup”, dertli vatandaşa “Al sen keyif çayı iç” dedi. İşte size vatandaşına yabancılaşmış bir iktidarın, ve onun başındaki insanın geldiği son durum. Gerçekten ibretlik. Yazıklar olsun! Dolar 8 lirayı geçmiş, Euro 10 liraya yürüyor. Bu tabloya bakınca, senin keyif çayı içesin geliyor mu Sayın Erdoğan? Gençlerin yaklaşık üçte biri işsiz, üçte ikisi memleketten umudu kesmiş. Onların yüzüne bakınca, senin keyif çayı içesin geliyor mu Sayın Erdoğan? Açlık sınırı asgari ücreti geçmiş. Yoklukla boğuşan vatandaşına bakınca, senin keyif çayı içesin geliyor mu Sayın Erdoğan? Benim gelmiyor. Bu cefakar milletin de gelmiyor Sayın Erdoğan."

'MACRON'A DESTEK ÇIKTIN'

Akşener, Erdoğan ve Macron arasındaki gerilime ilişkin, "Takındığın bu tavırla, Macron’u pişman etmedin, bilakis Macron’a destek çıktın" dedi. 

Tükenmez Haber


PAYLAŞ