Erdoğan: Charlie Hebdo'nun karikatürüne bakmadım

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun hakkında karikatür yayımladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, karikatüre bakmadığını belirtti.

'ŞEREF MESELEMİZDİR'

Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, "Fransa'daki ahlaksız derginin beni hedef aldığını duydum. Karikatüre bakmadım. Peygamberime hakaret eden namusuzlarla ilgili benim bir şey söylememe gerek yok" diye konuştu. "Peygamber efendimize yapılan saldırılara samimiyetle karşı durmak, bizim şeref meselemizdir." dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA ÇANTA YANITI: YANINIZDA BEYAZ TÜRKLER ÇOK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Emine Hanım'ın 50 bin euroluk bir çantası var onu da Saray'ın bahçesinde yaksın" sözlerine yanıt veren Erdoğan, şöyle konuştu:

"Dün Bay Kemal eşimle ilgili bazı laflar etti. Sende zerre kadar yürek varsa benimle konuş, eşimle ilgili konuşma. Sen ne biçim siyasetçisin ya? Sana siyasetçi demek için sokaktan binlerce şahit getirmek lazım. Sende o yürek varsa, siyasetçiysen benimle konuş. Biliyorsun ki onlar seni paçavraya çeviriyorlar. Yakılacak çantalar arıyorsan sizde çok. Yanınızda beyaz Türkler çok. Onların yakacak çantaları vardır. Zeka yoksunu bir adamsın. Airbus'ları satmamızı istiyorsun. Onunla bunun ne alakası var. Birisi stratejik bir ürün. Bu sadece Fransa'nın değil. Alman, İngiliz ortakları var. Bundan bile haberin yok."

MACRON'A: LÜBNAN'DAN KOVULDUN

Macron'a yönelik 'Ne işin var senin Lübnan'da?' diyen Erdoğan, Macron'un Lübnan'dan kovulduğunu söyledi.

Devamında şunları kaydetti:

 "Fransa ve genel olarak Avrupa, Makron’un ve onunla aynı zihniyeti taşıyanların bu kısır, provokatif, çirkin, nefret tohumları saçan politikalarını hak etmiyor. Sağduyulu Avrupalıları, kendileri ve çocukları adına aydınlık bir gelecek için bu tehlikeli gidişe karşı inisiyatif geliştirmeye davet ediyoruz."

'ERMENİSTAN PKK, YPG'LİLERİ 600 DOLAR MAAŞLA ALDI'

Bize diyorlar ki 'Siz Suriye'den Azerbaycan'a asker, yabancı güçler gönderiyorsunuz' Ben de, diyorum ki "Ermenistan, PKK, YPG'lileri 600 dolar maaşla aldı" 

Tükenmez Haber


PAYLAŞ