Erdoğan'dan Bahçeli'yle çelişen açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısı sonrası Meclis'te gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

'İNANIYOR MUSUNUZ?'

MHP'nin, "askıda ekmek" kampanyasına eleştirilere yönelik soru üzerine Erdoğan, "Her şeyi bizden öğrenmeyin. Türkiye'de böyle bir şey var mı? Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye'de var mı? Buna inanıyor musunuz? Bazı şeyleri siz kendiniz bir çözün yahu. Var mı böyle bir şey? Elhamdülillah, bugün asgari ücretiyle, maaşıyla, her şeyiyle çok ülkeyi geride bırakmış bir Türkiye var. Büyüme oranına bakıyorsun, şu anda dünyada hamdolsun en iyi noktada olan bir ülkeyiz. IMF'in, OECD'nin ölçeklerine bakıyorsun, en iyi konumda olan ülke konumundayız ama bunlar hesap kitap bilmiyor." değerlendirmesinde bulundu.

NE OLMUŞTU?

MHP, ekmek fiyatlarındaki artışa tepki olarak askıda ekmek kampanyası başlatmıştı. MHP Lideri Bahçeli, "Hali vakti yerinde her vatan evladı, kendisine en yakın ekmek fırınına gitmeli, eğer 2 ekmek alacaksa 3 ekmek parası ödemeli. Komşusu açken tok yatan bizden değildir" ifadelerinde bulunmuştu. Bunun üzerine muhalefet bu kampanyaya yönelik eleştiriler yöneltmişti.

Tükenmez Haber
 


PAYLAŞ