İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ disipline sevk edildi

Fotoğraf: AA

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partiye hakkında ve İstanbul İl Başkanı hakkındaki açıklamaları nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edildi. 

'108 İLÇE BAŞKANININ TALEBİ'

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İYİ Parti İstanbul Milletvekili Sayın Ümit Özdağ’ın, partimiz ve İstanbul İl Başkanımız ile ilgili açıklama ve ithamları, kamuoyunun malumudur.Gelişmeler üzerine, İl Başkanlarımız ve 108 İlçe Başkanımız, 'Disiplin sürecinin' başlatılması yönünde talepte bulunmuştur.Genel Sekreterliğimize yapılan başvurular, bugün Sayın Genel Başkanımıza iletilmiş, Sayın Genel Başkanımız da, başvuru ve talepleri değerlendirerek, Sayın Ümit Özdağ’ın Disiplin Kurulu’na sevkine karar vermiştir. Milletimizin bilgisine saygı ile sunarız."

NE OLMUŞTU?

CNN Türk televizyonunda Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ, Buğra Kavuncu ile ilgili olarak partinin kuruluş aşamasında Meral Akşener'i "Bu arkadaşın FETÖ'cü sivil toplum örgütünde bağı olduğuna dair bilgi var, bunu kurucu yapmayalım" diyerek uyardığını söylemişti.

'ALTAYLI'NIN YEĞENİ'

Özdağ, programda Kavuncu'nun eski MİT mensubu Enver Altaylı'nın yeğeni olduğunu söylemişti.  Kavuncu'nun FETÖ'yle bağlantılı olduğunu iddia ettiği bir sivil toplum örgütü olan Kazakistan Türk iş adamları derneğinin başkan yardımcılığını yaptığını da dile getirmişti.

KAVUNCU DA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

İYİ Parti'li bir grupla 21 Ekim'de Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Kavuncu, bir televizyon programında hakkında çeşitli iddialarda bulunan İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve açıklama yapmıştı.

'SAKİN OLUN'

Parti içinde Özdağ'ın disipline sevk edilmesi için imza toplanmıştı. Özdağ daha sonra parti içinden gelen tepkiler üzerine de "Millî güvenlik, terör ve dış politika meselelerinde araştırma yapmadan konuşmam.Türk milliyetçiliği siyasi tarihi sadece okumadım yaşadım. Kimin kim ile bağlantısı olduğunu ve hedefini saatlerce rahmetli Türkeş ve Özdağ'dan dinledim. Bence biraz sakin olun. Bekleyelim görelim" ifadelerini kullanmıştı.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ