Miçotakis'ten Erdoğan'a 'geçmiş olsun' telefonu

DAHA FAZLA OKU

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı arayarak İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem için geçmiş olsun dileklerini iletti. Miçotakis, "Farklılıklarımız ne olursa olsun, bunlar bir arada durmamız gereken zamanlar" dedi.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem için geçmiş olsun dileklerini iletti.

Twitter hesabından açıklama yapan Miçotakis, "Az önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradım. İki ülkeyi de sarsan depremde meydana gelen can kayıpları için başsağlığı diliyorum. Farklılıklarımız ne olursa olsun, bunlar bir arada durmamız gereken zamanlar" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'DAN CEVAP

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye yardım teklifinde bulunan Yunanistan Lideri Miçokatis'in paylaşımını alıntılayarak Yunanistan'da yaşanan kayıplar için baş sağlığı diledi.

Erdoğan, İngilizce yaptığı paylaşımda, "Şahsım ve Türk halkı adına tüm Yunanistan'a başsağlığı diliyorum. Türkiye de Yunanistan'ın yaralarını sarmasına yardım etmeye her zaman hazır. İki komşunun zor zamanlarda dayanışma göstermesi hayattaki birçok şeyden daha değerlidir" dedi.

 

DAHA FAZLA OKU


PAYLAŞ