'Erzincan depreminde CHP Sözcüsü’nün dedesi bakandı'

Fotoğraf: AA

AKP İl Başkanları Toplantısı'nda açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1939 yılında meydana gelen Erzincan depremini hatırlatarak, " Erzincan depreminde 33 bin vatandaşımız rahmetli olmuştu. CHP'nin Sözcüsü'nün dedesi de İçişleri Bakanı'ydı" dedi.

Erdoğan'ın söz konusu açıklaması şu şekilde:

"Yaşanan her felaket bize ülkemizin deprem kuşağında olduğu, her an yeni sarsıntılarla karşılaşabileceğimiz gerçeğini hatırlatıyor. Ülkemizde bu konudaki milat 1999 depremi olarak en yakını olarak söylüyorum, bu işin çok daha gerisi var; Erzincan depremidir, Erzurum depremidir, Çaldıran'dır, Bingöl'dür, Gediz'dir... Erzincan depreminde 33 bin vatandaşımız rahmetli olmuştu. CHP'nin Sözcüsü'nün dedesi de İçişleri Bakanı'ydı. Kalkıp da geriye bakıp neler olmuş bunu sorgulama hassasiyetini göstermeyen bu zihniyet, kalkıyor bu yalan yanlış ifadeleri kullanabiliyor."

İL BAŞKANLARINA SESLENDİ

Erdoğan, konuşmasının devamında "Milletle arasına duvar ören, kendini ulaşılamaz bir yere konumlandırmış, insanları küçümseyen AK Parti yöneticisi, haksız işgalci demektir" dedi.

'HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK'

Erdoğan, partisine yönelik mesajlar verirken “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedi:

"AK Parti'nin yerinde sayması elbette beklenemez. Biz de politikalarımız geliştirip, teşkilatlarımızı değiştirerek milletimize daha çok hizmet sunmanın gayreti içindeyiz. Teşkilatlarımız içindeki yeni üye yarışı hayırda yapılan bir yarıştır. AK Parti'nin büyümesi Türkiye'nin büyümesi demektir. AK Parti'nin başarılı olması gözünü ve kalbini bize yönelten kardeşlerimizin umutlarının artması demektir. 18 yıl önce 'artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' diyerek çıktığımız yolda bugün işte bu noktadayız. Esasen bugün de özünde 19 yıl önce söylediklerimizi tekrarlıyoruz: Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak."

Tükenmez Haber


PAYLAŞ