Kılıçdaroğlu: Ne oldu da at izi it izine karıştı?

Fotoğraf: AA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa mesajındaki "At izi it izine karıştı" ifadesine değindi Kılıçdaroğlu, "Yıllardır bakanlık yapıyorsun. Yanında kayınpederin. Öve öve bitiremiyordun. Ne oldu da at izi it izine karıştı? Belki önümüzdeki günlerde Berat Bey çıkıp ayrıntılı açıklama yapar." diye konuştu.

 

'VEZİRİ VERİP ŞAHI KURTARAMAZSIN'

Kılıçdaroğlu, Albayrak'ın istifasına ilişkin "Damat, istifa etti; havuz medyasında tık yok. 27 saat sonra istifa dolayısıyla ancak bir açıklama yapılabildi. Eğer bir ülkeyi anonim şirket gibi yönetmeye kalkarsınız, sonuç budur arkadaşlar.Asıl sorumlu bu işin tepesinde olan insandır. Damadı feda ederek buradan kaçınamazsınız. Ama daha önce de söyledim veziri verip şahı kurtaramazsınız." ifadelerinde bulundu.

NE OLDU DA AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI?

Devamında ise şunları kaydetti:

Kayınpederle damat ülkeyi yönetiyor. Aralarında kavga çıkmış kimse korkusundan tek kelime edemiyor, yazamıyor. Siz gazeteci misiniz Allah aşkına? Kalemini satan, eleştiri hakkını satandan gazeteci olur mu?

 Berat Bey’in yaptığı açıklama da ilginç. At izi it izine karıştı diyor. Yıllardır bakanlık yapıyorsun. Yanında kayınpederin. Öve öve bitiremiyordun. Ne oldu da at izi it izine karıştı? Belki önümüzdeki günlerde Berat Bey çıkıp ayrıntılı açıklama yapar.

bKılıçdaroğlu, CHP'nin hazırladığı 'Arpalık Aile Şirketi' adlı broşürün toplatılması üzerine tepki gösterdi. "Arpalık Aile Şirketi ve kıdem tazminatına ilişkin hazırladığımız broşürler toplatıldı" diyen Kılıçdaroğlu, "Ben Zekeriya Öz sadece İstanbul’da var sanıyordum, meğer Anadolu’da da varmış. Bu broşürlerde hakaret yok, içindeki tüm bilgiler doğru…Bu broşürü toplatan hakim… Sen hakim falan değilsin açık ve net söylüyorum bunlar Saray’ın satılmış insanlarıdır. Emekli milletvekili olmuş, yetmiyor dört maaş alıyor. Bunu eleştirdik diye Cumhurbaşkanı’na hakaret diyorlar." diye konuştu.

Devamında ise şunları söyledi:

"Bu mahkeme kararların tamamının altında Erdoğan’ın imzası var. Devleti arpalığa dönüştüren Erdoğan’dır. Rüşvet alanları büyükelçi atayan, kişilere 4-beş yerden maaş aldıran da Erdoğan’dır."

DEMİRTAŞ, KAVALA, BİLGEN, ALTAN...

"Selahattin Demirtaş’ın, Osman Kavala’nın, Ayhan Bilgen’in, harp okulu öğrencilerinin, Ahmet Altan’ın da haksız yere içeride tutuldukları için doğru olmadığını ifade ediyoruz" diyen Kılıçdaroğlu, "Her düşünceye bu ülkede saygı olmalı, her düşünceye saygı gösterirsek çıkıp dünyaya haykırabiliriz bizim ülkemizde demokrasi var diye. Biz bunu istiyoruz! Hapisten çıktıktan sonra bizi alkışlasınlar, bize oy versinler diye değil; bizi özgürce eleştirebilsinler, onların üzerine baskı kurulmasın diye söylüyoruz bunları." ifadelerinde bulundu.

MEDYAYA ELEŞTİRİ

Birçok kanal ve ajansın Berat Albayrak'ın istifasıyla ilgili haber yapmak için saatlerce beklemesine değinen Kılıçdaroğlu, şu şekilde konuştu:

"Berat Albayrak’ı en çok eleştirenlerden birisi de benim. Hazine’den sorumlu, ülke felaket durumda, kasa tamtakır ama ortalıkta pembe tabloyla kamuoyuna sunuş yapılıyor. Bu doğru değildi. Gerçekleri milletin bilmesi gerekiyordu. Berat Albayrak gerçekten istifa etti mi, etmedi mi? Uzun süren bir sessizlik, Saray’da sessizlik… Ona bütün değerlerini yitirip destek veren MHP’de de büyük bir suskunluk. Albayrak “Ben istifa ettim’ diyor. 17 saat geçmesine rağmen 1780 radyo ve televizyondan sadece beşi istifa haberini veriyor. Şu medyanın geldiği hale bakar mısınız? Medyanın havuz olduğunu ispatladılar. "

Tükenmez Haber


PAYLAŞ