TRT’den bir KJ ‘hatası’ daha: Anıtkabir yerine 'Atanıtkabir' yazdılar

Daha önce, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda ekranda “19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun” diye yazan TRT Haber, bugünkü yayınında ise imla hatası yaptı. 

TRT Haber bugün saat 10.00 bülteninde devletin zirvesinin Anıtkabir ziyaretini haberleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Anıtkabir Özel Defterini imzalarken yaptığı konuşmanın haberine ilişkin görüntüde ekranda büyük puntolarla “DEVLETİN ZİRVESİ ATANITKABİR'DEYDİ" diye yazıldı.

Azerbaycan- Ermenistan çatışmasına ilişkin de TRT Haber'de yayınlanan Satır Başı programında "Azerbaycan sivillere saldırıyor" yazılmış ve hata nedeniyle bir editörün işine son verilmişti.

Yine TRT Haber'de 23 Ekim'de Erdoğan konuşurken ekranda “Öööööööiiiiiillllll” şeklinde bir ifade yer almıştı.

TRT'DEN AÇIKLAMA

TRT Haber, hatalı altyazı için, "Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan zorunlu çalışma yöntemleri nedeniyle bu tür hatalar maalesef sayıca artmıştır" açıklamasını yaptı.

Hatanın 14 saniye sürdüğünün ve ivedilikle düzeltildiğinin belirtildiği açıklamada, hatanın kaynağı şöyle anlatıldı:

Çok aşamalı kontrollere rağmen, Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan zorunlu çalışma yöntemleri nedeniyle bu tür hatalar maalesef sayıca artmıştır. Hızlı yayıncılık refleksiyle yapılan bu hatadan ötürü üzüntülerimizi paylaşıyor ve tüm izleyicilerimizden özür diliyoruz.

 


PAYLAŞ