Urfalı sanatçı İbrahim Tatlıses'in doğduğu mağara müzeye dönüştürülecek

 

Burada yaptığı konuşmada Tatlıses, memleketinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Urfa'nın hızla değiştiğini ve gelişime açık olduğunu söyledi.

Doğduğu mağaranın restore edilerek turizme kazandırılacağını anlatan Tatlıses, şöyle devam etti:

"İnsanların, doğup büyüdüğüm mağarayı görmelerini istiyorum çünkü bilmiyorlar. Yağmur, kar yağdığında anam altımızdaki çulu kapıya asardı. Niye? Çünkü yağmur, yaş su girmesin içeriye diye. Fakir bir ailenin çocuğuydum. Mağarada doğduğum için de iftihar ediyorum. Allah daha sonra 'yürü ya kulum' dedi, çok şükür yürüdük. Her şey Allah'ın emrettiği gibi olur sonradan da bir kaza geldi, bizi buldu, olsun. Şimdi 3 teknem var. 3 villam, 2 uçağım vardı. Her şey için şükür ediyorum. "

 

Kentin turizm potansiyelinin hızla arttığını gözlemlediğini belirten Tatlıses, "Şehir merkezine de büyük bir otel kazandırmak istiyorum. Turizmi ve insanlara hizmet etmeyi seviyorum. Göbeklitepe dolayısıyla yatırım düşünüyorum. Turistler gelsin, kalsın, zaten en fazla yabancı turist geliyor" dedi.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de Tatlıses ile Urfalılar'ın gurur duyduğunu belirterek, sanatçının her şeye şükrettiğini ve kentin de sabır ili olduğunu ifade etti.


PAYLAŞ