Keçiören'de 40 metre yükseklikte kule inşa edilecek

Fotoğraf: AA

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, seçimlerden önce Sancaktepe, Yükseltepe ve Şehit Kubilay mahallelerine yakın bir alana 40 metre yükseklikte bir kule inşa edeceklerinin sözünü verdiklerini hatırlatarak, bu kulenin yapımına en kısa zamanda başlayacaklarını bildirdi. 

CUMHURİYET KULESİ

Öte yandan yıllardır inşaat halinde olan Cumhuriyet Kulesi'nin otopark, perde duvar, alçı-sıva, elektrik ve mekanik tesisat imalatı, yalıtım ve dolgu çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdürüyor. Kule inşasında kullanılmak üzere 195 metre uzunluğundaki kule vinç kurulumu da devam ediyor.

'ANKARA AYAĞIMIZIN ALTINDA OLACAK'

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Yükseltepe Mahallesi'de şehit Jandarma Pilot Kıdemli Üsteğmen Oğuz Kılıç ile 15 Temmuz şehidi Fatih Kalu'nun isimlerinin verildiği parkların açılışını gerçekleştirdi.

Açıklamada açılıştaki konuşmasına yer verilen Keçiören Belediye Başkanı Altınok, "Seçimlerden önce Sancaktepe, Yükseltepe ve Şehit Kubilay mahallelerimize yakın bir alana 40 metre yükseklikte bir kule inşa edeceğimizin sözünü vermiştik. Bu kulemizin yapımına en kısa zamanda başlayacağız. 40 metrelik kuleden bakınca Atakule ve Ankara ayağımızın altında kalacak. Buradan bakınca Cumhuriyet Kulemizi de rahatlıkla görebileceksiniz. Ankara'mızın yüzde 90'ını gelip buradan görme imkanınız olacak. İçerisinde kütüphane, restoran, kafe, nikah salonu, kreş alanı gibi birçok sosyal donatı alanı olacak." değerlendirmesinde bulundu. 

AA, Tükenmez Haber


PAYLAŞ