İmamoğlu'na Kanal İstanbul'a karşı çıktığı için soruşturma açıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Kanal İstanbul'a karşı çıktığı için soruşturma açıldığını duyurdu.
Akşener, Fox TV'de katıldığı Çalar Saat programında şunları kaydetti:

'VATANDAŞI BİLGİLENDİRDİĞİ İÇİN'

"Kanal İstanbul'a karşı çıktığı için Sayın İmamoğlu, devlet projesine karşı çıktığından devlete karşı durma ve bölücülükle suçlanıyor. Hayda. Ekonomik bir proje bu. İktidara göre çılgın proje bize göre korkunç. Eminim, evet. Soruşturma açıldığına dair gönderdi bana İmamoğlu. Vatandaşı bilgilendirdiği için soruşturma açıldı. 'Devletin projesine karşı çıkmak bölücülüktür' diyor"

ONGUN DOĞRULADI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, Akşener'in sözlerini doğrulayarak İmamoğlu'nun yedi gün içinde yazılı ifade vermesinin istendiğini kaydetti.

Ongun,İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ’in bugün FOX TV’de yaptığı, İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu hakkında açılan Kanal İstanbul soruşturması açıklaması doğrudur. T.C. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği tarafından Sayın Ekrem İmamoğlu hakkında “Ya Kanal Ya İstanbul” “Kanal İstanbul’a Kimin İhtiyacı Var” afişleri ile ilgili olarak inceleme başlatıldığı tebliğ edilmiştir" dedi.

Devamında ise şunları kaydetti:

"Bu inceleme kapsamında afişlerin Anayasa'nın 104., 123. ve 127. maddelerinde belirtilen "İdarenin bütünlüğü ilkesine ve devlet politikasına kamu kaynağı kullanılarak muhalefet edilmesinin mümkün olmadığı" iddialarıyla yazılı ifadesinin 7 gün içinde verilmesi istenilmiştir ."

Tükenmez Haber


PAYLAŞ