CHP’li isimlerden Alaattin Çakıcı'ya tepki

Fotoğraf: AA

Organize suç örgütü liderliği ve çeştili suçlardan hüküm giymiş olan ancak, 'af yasası' kapsamında tahliye edilen Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti. CHP'li isimler ise Kılıçdaroğlu'nun yanında olduğunda ilişkin paylaşımlarda bulundu.

'AKILLI OL'

Sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Çakıcı, "Akıllı ol", "Vatan hainleri ile Bahçeli'yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın", "bakla kazığı ile tanıştırırım" gibi tehdit ve hakaret içerikli ifadelerle seslendi.

Daha sonra CHP'li isimler Kılıçdaroğlu'nun yanında olduğunda ilişkin paylaşımlarda bulundu.

İşte o paylaşımlar:

EKREM İMAMOĞLU

İmamoğlu, sosyal medya mesajında Kılıçdaroğlu ile fotoğrafını paylaşarak "Hak, hukuk ve adaletten şaşmadan,  aklın ve bilimin kılavuzluğunda Türkiye 2. yüzyılına safralarından arınmış olarak yürüyecektir. Bu yolda hiçbir tehdite fırsat vermeyeceğimiz görülecektir." dedi.

ÖZGÜR ÖZEL

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ''Susurluk'ta deşifre olan mafya-siyaset ilişkisine derin devletin yeniden ihtiyaç duyduğu açık. Biz, bir mafyanın tehditlerine pabuç bırakacak değiliz. CHP'nin Genel Başkanı'nı tehdit etmek, milyonları tehdit etmektir, cumhuriyeti tehdit etmektir. Herkes haddini bilecek'' ifadelerini kullandı.

MUHARREM İNCE

Muharrem İnce, ''Organize suç örgütü liderinin Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanına hakaret edip tehdit ettiği bir ülkede yer yerinden oynamalıdır. Devlet çökerse, hukuk yok olursa çeteler konuşur. Buna tepki göstermek demokrasi mücadelesinin gereğidir ve başta ülkeyi yönetenlerin sorumluluğudur'' diye konuştu

VELİ AĞBABA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, ''Organize suç örgütü lideri, Çakıcı denen hapishane kaçkını, Genel Başkanımızı tehdit etmiş. Bu çirkin ve hadsiz mektubun muhatabı Kılıçdaroğlu değil, ülkeyi mafya çiftliğine çeviren Erdoğan, Bahçeli ve Soylu'dur. O adamla(!) ilgili Cumhuriyet Savcıları mutlaka gereğini yapmalıdır'' diye tepki gösterdi.

AYKUT ERDOĞDU

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, ''Bir mafya bozuntusu CHP Genel Başkanı’nı ağza alınmayacak hakaretlerle tehdit ediyor ve devlet çaresizce izliyorsa devlet çökmüş demektir... Bu tehdit bizden önce Erdoğan ve Soylu’ya yapıldı... İş başa düşerse biz kendimizi koruruz... Devlet çökmüşse kurduğumuz devleti de koruruz'' dedi.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ