CHP Genel Merkezi önünde Kılıçdaroğlu'na destek eylemi

Organize suç örgütü liderliği ve çeştili suçlardan hüküm giymiş olan Alaattin Çakıcı'nın Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yazdığı tehdit mektubuna karşı parti önünde eylem düzenlendi. 

'UNUTULMAMALIDIR Kİ CHP, SAVAŞ MEYDANLARINDA KURULMUŞ BİR PARTİDİR'

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ve bir grup partili, organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehditlerine karşı basın açıklaması yaptı. CHP Genel Merkezi önündeki partili grup "Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir mafya bozuntusu tarafından tehdit edilmesi, hukuk sisteminin çöktüğünü, mafya düzeninin hayata geçtiğini gösteriyor. Unutulmamalıdır ki CHP, savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir" pankartı açtı.

'GENEL BAŞKANIMIZA YAPILAN BU İĞRENÇLİĞE İLİŞKİN ETKİLİ BİR SORUŞTURMA BEKLİYORUZ'

Akıllı, CHP'nin koca bir ulu çınar olduğunu söyledi ve "Bilinmelidir ki Cumhuriyet Halk Partisine ve onun liderine uzanacak her eli kırmaya bu partinin üyeleri yeterli ve muktedirdir" dedi İktidarla hesaplaşmayı ilk seçimde demokratik yollarla yapacaklarını belirten Akıllı "Genel Başkanımıza yapılan bu iğrençliğe ilişkin etkili bir soruşturma bekliyoruz. Bu soruşturma yapılana kadar süreci izleyeceğiz ve her hafta buna ilişkin eylemler gerçekleştireceğiz. Bugün öğleden sonra bir suç duyurusunda bulunacağız ve bundan sonra da sürecin takipçisi olacağız" diye konuştu.

AA


chp

PAYLAŞ