Kılıçdaroğlu'ndan Alaattin Çakıcı açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun ziyareti sonrası yaptıkları ortak basın açıklamasında gazetecilerin organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Alaattin Çakıcı'nın kendisine yönelik tehdidi hakkındaki sorusuna yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, "Bahçeli'yi eleştiriyorum, yer altı dünyasının bir lideri cevap veriyor. Şu Türkiye'nin geldiği hale bakın Allah aşkına. Nasıl bir hâle geldik? Hukukun ihlal edildiği, yargının olmadığı yerde devlet organize suç örgütü haline dönüşebilir." dedi.

'CİDDİYE ALINACAK BİR OLAY DEĞİL'

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Ben Erdoğan'ı eleştiriyorum Bahçeli cevap veriyor. Bahçeli'yi eleştiriyorum, yer altı dünyasının bir lideri cevap veriyor. Şu Türkiye'nin geldiği hale bakın Allah aşkına. Nasıl bir hâle geldik? Hukukun ihlal edildiği, yargının olmadığı yerde devlet organize suç örgütü haline dönüşebilir. Bana cevap verecek olan Sayın Bahçeli veya arkadaşlarıdır. Aralarındaki ilişki ne? Onu bilmiyoruz. Ama ciddiye alınacak bir olay değil, bizim ruhumuzu oluşturan temel öge Kuvayi Milliye'dir. Çakalların bulunduğu yerde kimse bize bir şey söyleyemez"

NE OLMUŞTU?

Sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Çakıcı, "Akıllı ol", "Vatan hainleri ile Bahçeli'yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın", "bakla kazığı ile tanıştırırım" gibi tehdit ve hakaret içerikli ifadelerde bulunmuştu. Bunun üzerine çok sayıda CHP'li Çakıcı'ya tepki göstermişti.

SUÇ DUYURUSU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Kılıçdaroğlu'na yönelik hakaret ve tehdit içeren bir mektup yazan organize suç örgütü liderliği ve çeştili suçlardan hüküm giymiş olan Alaattin Çakıcı hakkında 'hakaret ve tehdit' suçlarından suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.
 

Tükenmez Haber


PAYLAŞ