'İçince daha güzel sürüyorum' dedikten sonra kaza yaptı

Kazada iki araç da hurdaya döndü, trafik kilitlendi (Click2Houston/KPRC)

ABD'nin Teksas eyaletinin Houston şehrinde 26 Ekim’de yaşanan olayda, Camilo Morejon Facebook’ta araba sürerken bir yandan bira içtiği bir video paylaştı.

“İçerken daha iyi sürüyorum” dediği videoyu paylaştıktan yaklaşık 10 dakika sonra 47 yaşındaki sürücü karşı şeritten gelen siyah pikap kamyona çarptı.

ÜÇ KİŞİ ÖLDÜ

Gümüş renkli Honda marka aracın sürücüsü Morejon ağır yaralanırken, kız arkadaşı Leosveyka Gonzalez dahil araçtaki diğer iki kişi Pedro Martinez ve Massel Rodriguez de yaşamını yitirdi.

Siyah pikap kamyonun şoförü Ricardo Rodriguez-Tamayo da ağır yaralandı. Videoda yalnızca Morejon değil arabadaki diğer kişilerin de içki içtiği görüldü.

Harris Belediyesi Bölge Başsavcısı Sean Teare, Morejon’un 3 kez içkili araç kullanıp adam öldürme bir kez de içkiliyken saldırıyla suçlandığını söyledi. Soruşturmada, civardaki barların araştırılacağı ve Morejon’a belirlenen saatler dışında içki satarak kazanın oluşmasında rol oynayan iş yerlerinin tespit edileceği belirtildi.

Başsavcı, “Civarda şüpheli 3 ya da 4 bar bulunduğunu tespit ettik. Bu işletmelere gidip hangisinin Morejon’a içki sattığını bulacağız” dedi.

Morejon suçlu bulunursa 80 yıla kadar hapis yatabilir.

Independent Türkçe, Daily Mail, KPRC


abd

PAYLAŞ