Aytaç Ünsal'ın tedavi gördüğü eve baskın

Adil yargılanma talebiyle ölüm orucunda kalan Avukat Aytaç Ünsal’ın Sarıyer ilçesine bağlı Küçükarmutlu Mahallesinde bulunduğu eve sabaha karşı polisler tarafından baskın yapıldı.

Mahallede bulunan Cemevi ve yaşlıların kullandığı vefa evininde bulunduğu 30 farklı adrese de polislerin baskın yaptığı belirtildi.

Cemevine yapılan baskında ise içerde bulunan 5 kişinin gözaltına alındığı bilgisine ulaşılırken, gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

Gazete Duvar'a konuşan Aytaç Ünsal, mahalledeki cemevine düzenlenen baskında da 5 kişinin gözaltına alındığını belirterek şöyle dedi: “Küçükarmutlu Mahallesi'nde tedavi gördüğüm ev, uzun namlulu silahlı özel harekat polisleri tarafından sabaha karşı kapısı kırılarak basıldı. Bağışıklık sistemimin zayıf olmasına rağmen evin içine onlarca polis doldu. Eşyalarımı elleriyle kirlettiler. Aynı anda cemevine de girerek insanları gözaltına aldılar. Benim gördüğüm 5 kişiydi ama daha fazla da olabilir. İbadet yapılan yerlere ayakkabılarıyla girdiler. Faşizmin Yargısının Reformu daha çok baskı ve şiddettir. Bizim ülkemizde yargı reformu bir devlet terörü demek. Biz boyun eğmeyeceğiz. Devlet terörüne son verilsin! Bu baskıya teröre teslim olmayacağız.”


PAYLAŞ