Twitter, Alaattin Çakıcı'nın tweet'ini sildi

Kolaj: Tükenmez Haber

Sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan organize suç örgütü liderliğinden hükümlü Alaattin Çakıcı, "Akıllı ol", "Vatan hainleri ile Bahçeli'yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın", "bakla kazığı ile tanıştırırım" gibi tehdit ve hakaret içerikli ifadelerde bulunmuştu.

SORUŞTURMA

Daha sonra Kılıçdaroğlu, daha sonra suç duyurusunda bulunmuştu. Geçtiğimiz gün ise AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çakıcı hakkında soruşturma başlatıldığını açıklamıştı.

KILIÇDAROĞLU, ÇAKICI'NIN MEKTUBU HAKKINDA NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu ise gazetecilerin sorusuna verdiği yanıtta "Ben Erdoğan'ı eleştiriyorum Bahçeli cevap veriyor. Bahçeli'yi eleştiriyorum, yer altı dünyasının bir lideri cevap veriyor. Şu Türkiye'nin geldiği hale bakın Allah aşkına. Nasıl bir hâle geldik? Hukukun ihlal edildiği, yargının olmadığı yerde devlet organize suç örgütü haline dönüşebilir. Bana cevap verecek olan Sayın Bahçeli veya arkadaşlarıdır. Aralarındaki ilişki ne? Onu bilmiyoruz. Ama ciddiye alınacak bir olay değil, bizim ruhumuzu oluşturan temel öge Kuvayi Milliye'dir. Çakalların bulunduğu yerde kimse bize bir şey söyleyemez" demişti.

ÇAKICI KILIÇDAROĞLU'NA YANIT VERDİ

Çakıcı ise Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yanıt verdiği mektubunda "Sen kurt ile çakalı karıştırıyorsun, sen ve avanene sesleniyorum. Yüreğiniz varsa, ben her gün sokaktayım. Çakal gibi uluyup hatun gibi konuşacağına beni öldürtsene. Sen de o yürek var mı?" dedi. Devamında ise "Sayın Bahçeli'yi ağzına alma, sen onun koç yumurtası bile olamazsın" ifadelerine yer vermişti.


PAYLAŞ