Bakan Karaismailoğlu'ndan Haydarpaşa Garı sorusunu yanıtladı

Kolaj: Tükenmez Haber

HDP'li Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na Haydarpaşa Garı'nın ulaşımdaki önemine yönelik sözlerine, "Haydarpaşa Garı eski Türkiye'de kaldı. Yeni Türkiye'de Marmaray var" diye yanıt verdi.

'İPTAL ETMEYİ Mİ PLANLIYORSUNUZ?'

Kerestecioğlu, TBMM'de ulaştırma bütçesine yönelik konuşmasında, tarihi Haydarpaşa Garı'na değindi. Bakanlığın sunumunda tarihi gar ile ilgili tek bir ifadenin yer almadığını söyleyen Filiz Kerestecioğlu, garın engellenmesine yönelik planların olabileceğine dikkat çekti.

Kerestecioğlu, "Bakanlıkça yaptığınız toplantıda Haydarpaşa'nın gar olarak çalışmasını engelleyecek planlar mı yapıldı? Haydarpaşa Garı'nı işlevsizleştirmek için alt yolu iptal mi etmeyi planlıyorsunuz?" şeklindeki sorularına Bakan Karaismailoğlu şu yanıtı verdi:

"Sayın vekilimize söylemek isterim; Haydarpaşa Garı eski Türkiye'de kaldı. Yeni Türkiye'de Marmaray var. Marmaray'a Sirkeci'den, Kadıköy'den, Ayrılıkçeşmesi'nden 5 dakikada gidebiliyorsunuz. Hatta Ayrılıkçeşme'den Kadıköy-Kartal hattına binip ta Pendik Tavşantepe'ye kadar gidebiliyorsunuz."

Tükenmez Haber


PAYLAŞ