Cerrahpaşa’da koridor, yoğun bakıma çevriliyor

İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde hastanenin ana ameliyathane koridorunun da yoğun bakım servisine çevrilmesi için planların devreye sokulduğu öğrenildi.

Koronavirüsle mücadeleyi haberleştirmek için geçen nisan ayında İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde bir gün geçiren BBC Türkçe ekibi, salgının yeniden arttığı bir dönemde yeniden hastaneye girdi.

Mahmut Hamsici ve Neyran Elden,  hastanede Kovid yoğun bakım ünitesi, yataklı Kovid servisleri ve Kovid testlerinin yapıldığı ilk başvuru polikliniğine girerek burada doktorlar, hemşireler ve hastabakıcılarla görüştü.

Sağlıkçılar, geçtiğimiz bahar aylarına kıyasla daha büyük bir salgın dalgasının geldiğini belirterek uyarılarda bulunuyor.

Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, hastanedeki ana ameliyathane koridorunun yoğun bakım haline getirilmesi için bir plan üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Aydın, şu ifadeleri kullandı: Hastanemizin ana ameliyathane koridorunu yoğun bakım haline getirebilecek bir planı bugün gerçekleştirdik. Bu noktada bu kapasitenin tamamen dolmayacağını ümit ediyoruz. Ancak şu an ciddi bir artış söz konusu.


PAYLAŞ