Hrant Dink cinayeti davası ertelendi

Fotoğraf: Denizcan Akar

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinde sorumluluğu bulunan kamu görevlilerinin yargılandığı davanın 111. duruşması görüldü.

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adliyesi 14. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu yargılanan sanıklar Ercan Gün, Silivri 1 No'lu Kapalı Cezaevinden, Hamza Celepoğlu ise Sincan 2 No'lu F Tipi Cezaevinden SEGBİS ile bağlandı. Tutuksuz sanıklar Ali Öz, Ecevit Emir, Gazi Günay, Adem Sarıgöl ve Reşat Altay'ın hazır bulunduğu duruşmaya, Ali Fuat Yılmazer ve Ramazan Akyürek mazeret dilekçesi sunarak katılmadı.

EK SÜRE TALEP ETTİ

Kimlik tespitlerinin ardından talepler alınmaya başlandı. Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaayı hazırlamak için süre talep etti.

Ardından söz alan Ercan Gün’ün Avukatı Uğur Güner, Gün'ün 53 aydır tutuklu olduğunu söyledi. Güner, "Mahkemelerin somut delillerle hareket ettiğini biliyoruz. Adaletin içerisinde vicdan da vardır. Sadece bir haber yapan müvekkilimiz 53 aydır tutukludur. Ercan Gün'ün tahliyesini talep ediyorum" dedi.

BİR SONRAKİ DURUŞMA 15 ARALIK'TA

Taleplerin alınmasının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, savcının süre talebini kabul etti, Ercan Gün’ün tahliye talebi ile diğer taleplerin celse arasında görüşülmesine karar verdi. Bir sonraki duruşma 15 Aralık 2020’te 10.00’da görülecek.

Evrensel


PAYLAŞ