Arınç'ı hedef alan Bahçeli, Çakıcı'yı savundu

Fotoğraf: Twitter

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanlığı İstişare Kurulu Üyesi, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ı hedef alan Bahçeli, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Alaattin Çakıcı'yı savundu. Cumhur İttifakı'na ilişkin tartışmalara ilişkin ise "Cumhur İttifakı yaşayacaktır, reformları birbiri ardına hayata geçirecektir" yorumu yaptı.

'YOK HÜKMÜNDEDİR'

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden Çakıcı hakkında "Ülkücüden mafya, mafyadan da ülkücü olmaz, olamaz. Alaattin Çakıcı’nın bu devlete, bu millete nasıl hizmet ettiğini bilenler bilir, bilmeyenler de kendileri bilir. Kılıçdaroğlu’nun Alaattin Çakıcı’ya 'mafya lideri, yer altı dünyasının karanlık yüzü' demesi bizim nezdimizde yok hükmündedir" ifadelerinde bulundu.

'TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE ETMİŞTİR'

Devamında ise "Çakıcı bebeklere kurşun sıkmadı, karakolları ateşe vermedi, yollara mayın döşemedi. Kılıçdaroğlu eğer mafya görmek istiyorsa birlikte anayasa hazırladığı teröristlere baksınlar. Alaattin Çakıcı ve onun gibi arkadaşlarımız bir dönem Türk devletine suikast düzenleyen terör örgütleriyle korkusuzca mücadele etmiştir. 31 diplomatımızı şehit eden ASALA terör örgütünün peşine düşmülerdir." ifadelerinde bulundu.

ARINÇ'A TEPKİ

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç'ın açıklamalarına tepki gösteren Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Arınç, biz Kürt kökenli kardeşlerimizi bir teröristin anlatıldığı kitaptan değil, hayatın bizatihi içinden, milletimizin şerefli mensubu olmalarından, anıda, acıda ve gelecekte birlikte olmamızdan tanıyor ve onlara baktığımız zaman tıpatıp kendimizi görüyoruz. Devran isimli kitap bir terör anlatısıdır. Devran isimli şahıs bir teröristtir. Yazan da teröristtir. Demirtaş’a masum gözüyle bakıyorsan, teröristlerin saldırısıyla şehit olan Yasin Börü’ye, Eren Bülbül’e, 11 aylık Bedirhan bebeğe ne diyeceksin?"

'NEREYE VARMAK NE YAPMAK İSTİYORSUN?'

“Sayın Arınç nereye varmak, ne yapmak istiyorsun?” diye soran Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

"Aslına mı çekiyorsun, nesline mi özeniyorsun? Nedir seni teröristlere sempatiyle baktıran? Özgürlükçü düşünelim diyor, yani demek istiyor ki, teröristler serbest kalsın, Türkiye’ye kast edilsin. Bu ahlaksız bir üslup, akılsız bir teklif değil midir? Neyin özgürlüğü, elinde silahla dağda gezene özgürlük değil, milletin demir yumruğu layıktır.

Bülent Arınç Türkiye’ye kim tuzak kurmuşsa, Cumhur İttifakı’na kimler hasımsa, iç barış ve huzur ortamını kimler bozmak istiyorsa onlara muhabbetle yaklaşmaktadır. Gezi olaylarının sponsoru olan Sorosçu Osman Kavala’nın, özgürlükçü düşünerek serbest kalmasını gündeme getirmek hangi akıl ve mantığın ürünüdür?"

"Halen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan siyaset eskisi bir şahsın, televizyona çıkıp Sorosçu Osman Kavala ile terörist Demirtaş’a güzellemeler yapması kelimenin tam anlamıyla çarpıklık, hatta ahmaklıktır"

DAVUTOĞLU'NA: AH SEROK AH...

Bahçeli, kendisine Kürtçe yanıt veren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na ise "Ah serok ah herkes adam oldu da sen olamadın" dedi.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ