Gökçek'ten Arınç'ın istifasına ilk yorum: Bence yetmez

Fotoğraf: Ekran Görüntüsü

22. Dönem TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç kurul üyeliğinden istifasını açıkladı. Yıllardır Arınç'la aralarının açık olduğu bilinen eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, ise "Sadece Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği'nden istifa etmiş. Ama bence yetmez. " dedi.

'KENDİLERİ DE UYGUN GÖRDÜLER'

Arınç, açıklamasında "Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği görevimden aynlmamın daha uygun olacağına karar verdim. Kurul üyeliği görevimden ayrılma talebimi Sayın Cumhurbaşkanımıza ilettim ve kendileri de bunu uygun gördüler" ifadelerini kullandı.

'BENCE YETMEZ'

Gökçek ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Bülent Arınç sadece Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği'nden istifa etmiş... Ama bence yetmez... Yeter mi tweet alemi? Kanaatinizi yazın ki  ne düşünüyorsunuz Bülent’te öğrensin" sözlerini sarf etti.

MHP'DEN TEPKİ GELMİŞTİ

Arınç, geçtiğimiz günlerde Habertürk'te katıldığı programda 'reform' açıklamalarında bulunmuş, iş insanı Osman Kavala'nın neden tahliye edilmediğine hayret ettiğini belirtmişti. Arınç, aynı konuşmada HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kitabı 'Devran'ı da tavsiye etmişti. Arınç'ın bu açıklamalarına Cumhur İttifakı'nda AKP'nin ortağı olan MHP'den tepki gelmişti.

ERDOĞAN: FİTNE ATEŞİ YAKILMAYA ÇALIŞILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Arınç'ın açıklamalarına tepki olarak "Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan, kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz. Gezi olaylarının finansörü olanlarla, Kavala'larla hiçbir zaman bir arada olamayız" ifadelerinde bulunmuştu.

GÖKÇEK-ARINÇ TARTIŞMASI

Arınç, yıllar önce kendisini “paralelci” olmakla suçlayan Gökçek’e, “Benim görevden alınmamı isteyecek kadar haysiyetli bir insan değildir. Paralel yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır. Yurt yerleri vermiştir” diyerek yanıt vermişti. 

Yıllar sonra bir açıklama daha yapan Arınç, "Ben onun kolunu kestim o benim sakalımı tıraş etti. Sakal daha gür çıktı ama kol yerine gelmiyor." ifadelerinde bulunmuştu.

Geçtiğimiz günlerde Gökçek'in, eski Adalet Bakanı Şevket Kazan'ın cenaze töreninde Arınç'a bakışı sosyal medyada gündem olmuştu.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ