Tarihi çeşmeye babasının adını yazdıran Çamlı'dan İmamoğlu'na: Horolop şorolop işlerle uğraşma

İstanbul Fatih’teki İskenderpaşa Camisi’nde bulunan 270 yıllık çeşmeye babası Zeki Ahmed Çamlı'nın isminin eklettiren AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı'ya tepkiler devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve haberi ilk duyuran Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat'a tepki gösteren Çamlı, YouTube kanalında bir video konuyla ilgili söz konusu çeşmenin önünde açıklamalarda bulundu.

Söz konusu çeşmenin bir yangında yok olduğunu ve geriye kalıntılarının kaldığını öne süren Çamlı, yapılanın restorasyon olmadığını, çeşmenin aslına uygun olarak sıfırdan yapıldığını söyledi.

Çeşmenin sıfırdan yapıldığı için altına babasının ismini yazdırdığını belirten Çamlı, "Hayrımıza yaptık. Öldükten sonra arkamızdan bir dua olsun bir rahmet olsun diye" dedi.

İBB Başkanı İmamoğlu'nun açıklamalarına atıfta bulunan Çamlı şunları kaydetti:

İmamoğlu başkanı aradım. Adamların benim hakkımda yalan yanlış bilgiler paylaştı. Sen de ona atıfa kendi hesabından, "Biz eski eserleri tahrip etmiyoruz, onarıyoruz" gibi mesajla buna gönderme yaptın. Bundan özür dile. Onlar da haberi kaldırsın özür dilesin.

 

 


PAYLAŞ