‘Albayrak’ın istifası AKP’nin oyunu arttırdı’

Metropoll Araştırma şirketinin sahibi Özer Sencar, ‘Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının AKP’de oy artışına neden olduğunu’ söyledi.

Twitter hesabından açıklama paylaşım yapan Sencar, “Türkiye iyiye mi gidiyor kötüye mi? AK Partililerin %36’sı, MHP’lilerin %38’i kötüye gittiğini düşünüyor. Bu bize; 1. Cumhur İttifakı seçmeninin 1/3’ünden fazlasının ülkenin kötüye gittiğini düşünmesi, 2. AK Parti ve MHP seçmeninin ne kadar aynileştiğini gösteriyor. Bu şartlarda erken seçim olursa iktidar kesin kaybeder” dedi.

Sencar, “Albayrak’ın istifası AK Parti’ye yaramış görünüyor. Geçim darlığında değişme olmasa da ekonomik duruma yönelik algıda iyileşme ve AK Parti oyunda artışa neden oldu. AK Partideki oy artışı hem MHP’den hem de kararsızlardan geliyor” ifadelerini kullandı.

Kasım ayı araştırmasını yaşanan önemli gelişmeler nedeniyle geciktirdiklerini aktaran Sencar, şöyle devam etti:

“Kasım ayında Meclis’te grubu bulunan 4 partiyi etkileyen 4 olay yaşandı ve biz bunların etkisini görmek için araştırmamızı geciktirdik. Ve etkisini ölçebildik. 1. Damat’ın gidişi, 2. İnce’nin gezileri, 3. Özdağ’ın ithamları ve 4. Çakıcı olayı. Her an yeni 1 olay, sürprizler ülkesi.”

 


PAYLAŞ