'Geminin aranması sürecinde Erdoğan'a 5 saat ulaşılamadı'

Fotoğraf: AA

Beraberindeki heyetle Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ı ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada Erdoğan'ı eleştirdi.  Libya'ya giden geminin aranmasına ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a 5 saat ulaşılamadığını belirterek "Her şey, bir kişiye bağlanmış vaziyette, ona ulaşamazsan karar alamıyorsun" dedi.

ERDOĞAN'A 5 SAAT ULAŞILAMADI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Gemimizde arama yapılırken bildiriyorlar. 5 saat Türkiye Cumhuriyeti Devletinden haber alınamıyor. 'Arama yapacağız izin veriyor musunuz?' diye. 5 saat ne oldu ya? Niye ulaşamadılar?" ifadesini kullanarak, "4 saat ulaşamıyorlar, 5'nci saatte ise Roma Büyükelçisini arıyorlar, 'ya biz bu Türkiye'yi arıyoruz kimse çıkmıyor telefona. Biz gemide arama yapacağız kuralımız budur. Ne diyorsunuz?'  Roma Büyükelçisi de ulaşamıyor. Çünkü her şey, bir kişiye bağlanmış vaziyette. Ona ulaşırsan karar alabiliyorsun ulaşamazsan karar alamıyorsun" dedi.

'İHANETTİR'

Tank Palet fabrikasının Katar'a devredilmesi ile ilgili CHP'li Ali Mahir Başarır'ın sözleri hatırlatılan Kılıçdaroğlu, "Katar ordusuna, Türk Silahlı Kuvvetlerinin en büyük fabrikasını, 20 milyar dolarlık fabrikasını, sıfır bedelle verilmesini asla kabul edemeyiz. Arkasında hangi güç olursa olsun, kimi arkalarına alırlarsa alsınlar, Tank Palet Fabrikasının, Katar ordusuna peşkeş çekilmesi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne de ordusuna da açıkça söylüyorum ihanettir. Bu kadar açık, bu kadar net söylüyorum" dedi.

'ERDOĞAN'A GÖRE AÇ YATAN KİMSE YOK'

Kılıçdaroğlu şu ifadelerde bulundu

"Türkiye'de Erdoğan'a göre yatağa aç giden hiç kimse yok. Çünkü sarayda sorun yok. 'Sarayda sorun yoksa, Türkiye'de sorun yok' diyor. Saraydan bakıyor zaten. Halktan kopuk zaten. Erdoğan'ın halktan koptuğunu bilmeyen mi var? Hepimiz biliyoruz. Halk nerede, Erdoğan nerede? Erdoğan, Trump'tan talimat gelince esas duruşa geçer, esnaf biraz 'geçinemiyorum' deyince, ya da bağımsız bir medya yayın yapınca hemen ceza ve kapat. Dün İstanbul'da ne oldu, küçük bir çocuk, tezgahına el konuldu, arabasına el konuldu. O çocuğa yapmadıkları kalmadı. 'Sorun yok' diyor memlekette. Senin sorundan haberin yok. Emin olun Erdoğan'ın ve arkadaşlarının sorundan haberi yok." 

Tükenmez Haber

Tükenmez Haber


PAYLAŞ