Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Cumhurbaşkanıyla nasıl konuşulur öğrenmesi lazım

AA

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Koronavirüs aşısıyla ilgili soruya Erdoğan, "Şahsen aşı olma konusunda sıkıntım söz konusu değil. Sağlık için gerekeni yapar ve aşı olurum" yanıtını verdi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 500 bin liralık tazminat davası açan Erdoğan, "Bu ülkede Cumhurbaşkanı'na nasıl konuşulur, nasıl mesajlar verilmesi lazım öğrenmesi lazım" ifadelerini kullandı.

'CHP'NİN ŞİRAZESİ KAYBOLMUŞTUR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

(Kılıçdaroğlu'na açtığı tazminat davası) Şu anda Cumhurbaşkanlığı makamında olan bir kişi olarak her şeyden önce eleştiri değil hakaret seviyesine çıkan ifadeleri nedeniyle hukuk içinde bu kişiye gerekli hesap sorulmalıdır. Avukatlarım da şu anda hukuk dairesinde gereken neyse bunun hesabını bu şahsa soruyorlar. Olay budur çünkü edep denilen bir şey var. Bu ülkede cumhurbaşkanı ve makamına nasıl konuşulur nasıl oraya mesajlar verilir bunu öğrenmesi lazım. Şu anda İstanbul İl Başkanlığını yürüten bayan ciddi bir cezai durumla karşı karşıya ve istinafta. Buradan da ne çıkacağı belli değil. CHP'nin şirazesi kaybolmuştur. CHP istikametini kaybetmiştir. CHP bundan sonraki süreçte kendisini toparlayamayacaktır.

'SAĞLIK İÇİN GEREKENİ YAPAR VE AŞI OLURUM'

(Koronavirüs aşısı) Çeşitlilik ilkesi var. Uğur Bey ile bizzat görüştüm. Olay sadece Çin değil Rusya ile de görüşmeler var. Bu konuyla ilgili şahsen aşı olma konusunda sıkıntım söz konusu değil. Sağlık için gerekeni yapar ve aşı olurum. Ülkede vatandaşlarımıza örnek olma konusunda böyle bir adımı atmamız gerekiyor.

'FRANSA'NIN ARABULUCULUK ŞANSI BU SAATTEN SONRA KAYBOLMUŞTUR'

(Karabağ'ın bağımsızlığını tanıyan Fransa) Fransa'nın arabuluculuk şansı bu saatten sonra kaybolmuştur. Macron Fransa'nın başına beladır. Fransa tehlikeli bir dönemi yaşıyor. Macron belasından Fransa bir an önce kurtulmalı. Sarı yeleklilerden kurtulamayacaklar. Belki yarın onlar kırmızı yelekli olacak. Yönetim olarak ne tür bir karar alacaklar göreceğiz. İlham Aliyev'in Fransızlara bir tavsiyesi oldu, Ermenileri bu kadar seviyorlarsa Marsilya'yı onlara versinler. Ben de aynı şeyi söylüyorum. Karabağ Azerbaycanlı kardeşlerimizindir. İşgal altında olduğunu ABD ve Rusya da kabul ediyor. Fransa da kabul ediyordu, şimdi farklı yollara tevessül ettiler.

'15-16 GÜN ÖNCE KENDİSİYLE KONUŞTUM, DURUMU SONRADAN KÖTÜYE GİTTİ'

(Kadir Topbaş'ın sağlık durumu)Oğlu ile görüştüm. Temenni ederiz ki yoğun bakımdan bir an önce çıkar. 15-16 gün önce kendisiyle konuştum, durumu sonradan kötüye gitti."


PAYLAŞ