Antalya'da 5,4 büyüklüğünde deprem

Fotoğraf: AA

Antalya'da deprem oldu. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 5.4, AFAD 5.2 olarak açıkladı. 15-20 saniye süren deprem Alanya açıklarında ve Kıbrıs fayında meydana geldi. Kent merkezinde etkili şekilde hissedildi.  Deprem Mersin ve Konya'dan da hissedildi.

 

'ŞU ANA KADAR OLUMSUZ BİR ŞEY YAŞANMADI'

AFAD Antalya İl Müdürü Fevzi Timur, AA muhabirine depremin Gazipaşa'ya 40 kilometre uzaklıkta olduğunu kaydetti. Depremin bölgede ciddi bir şekilde hissedildiğini ifade eden Timur, "Şu ana kadar olumsuz herhangi bir şey bize ulaşmadı. Ama arkadaşlarımızın çalışmaları devam ediyor." dedi.

Antalya Valisi Ercan Yazıcı 'herhangi bir olumsuz bilgi almadıklarını' söyledi.

NTV canlı yayınına katılan jeolog Prof. Dr. Okan Tüysüz, “Çok derin bir deprem. Hasara yol açma riski çok düşük. Bunlar o bölgede sıklıkla meydana gelen olağan depremler. O nedenle çok fazla üzerinde durulması gerken bir durum olduğunu düşünmüyorum” dedi.

'İLÇELERİN TAMAMINDA HİSSEDİLDİ'

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz da henüz kendilerine intikal eden olumsuz bir şey olmadığını söyledi.  Depremi bulunduğu yerde hissettiğini anlatan Yılmaz, "Sadece Gazipaşa değil Antalya'nın doğu ilçelerinin tamamında hissedilmiş. Şu anda bir hasar bilgisi gelmedi. Daha yeni olduğu için ulaşılamamış da olabilir ama şimdilik sorun gelmedi. Sokağa çıkma yasağı olduğu için insanlar evde. Çiftçiler de bahçelerinde. Şu an bir panik havası görmüyorum. İnsanlar evlerinde kalmaya devam ediyor. Bir panik havası sıkıntı yok." diye konuştu. 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de depremin hissedilmesi nedeniyle vatandaşların tedirgin olduğunu ancak olumsuz bir durumun olmadığını ifade etti.

Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür de şu ana kadar olumsuz bir şeyin olmadığını söyledi. "Sadece depremde panik yaşayan bir kişinin 2. kattan atladığı ve ambulansla hastaneye kaldırıldığı' bilgisi ulaştı." diyen Hülür, bunun dışında olumsuz başka bir durumun olmadığını kaydetti. 


PAYLAŞ