İsrail'de Netanyahu karşıtı eylem

AA

İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu'nun istifası talebiyle Kudüs ile başkent Tel Aviv başta olmak üzere ülkenin çeşitli noktalarında eylem düzenlendi. Göstrilerde 27 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. İsrail'de, 5 ayı aşkın süredir Netanyahu'nun istifası için eylemler düzenleniyor. 

GÖSTERİLERDE 27 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamada, Netanyahu'nun Batı Kudüs'teki konutu yakınlarında bulunan Paris Meydanı'nda protesto gösterisi düzenlendiği bildirildi. Açıklamada, Paris Meydanı yakınlarında yolların kapatıldığı ve gösterilerde 27 kişinin gözaltına alındığını belirtildi. İsrail basınına göre, hakkındaki yolsuzluk davası ve koronavirüs (Kovid-19) salgınını yönetmedeki başarısızlığı nedeniyle Netanyahu'nun istifası isteniyor.  Haberlerde, Kudüs'te düzenlenen gösteriye binlerce kişinin katıldığı belirtilerek, polisin zaman zaman göstericilere müdahale ettiği kaydedildi.

İSRAİL'DE 5 AYI AŞKIN SÜREDİR NETANYAHU'NUN İSTİFASI İÇİN EYLEMLER DÜZENLENİYOR

Tel Aviv'deki protestoya katılan 82 yaşındaki bir İsraillinin, hükümet yanlısı başka bir kişinin arabasıyla çarpması sonucu ağır yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği de ifade edildi. Haberlerde, hayatını kaybeden kişinin Facebook İsrail Ülke Direktörü Adi Soffer-Teeni'nin babası Dror Soffer olduğu aktarıldı. Kovid-19 salgınında ikinci dalganın etkisine giren ve işsizliğin giderek arttığı İsrail'de, 5 ayı aşkın süredir "salgın sürecini kötü yönetmesi ve hakkındaki yolsuzluk davası" nedeniyle Netanyahu'nun istifası için eylemler düzenleniyor. 

AA


PAYLAŞ