Özdemir 'Aman RTÜK görmesin' dedi, BluTV yayından kaldırdı

Gazeteci Cüneyt Özdemir sosyal medya hesabından BluTV dizisi Çıplak'ın fragmanını paylaştı. Özdemir'in RTÜK yorumunun ardından Blutv'de diziye erişilememeye başlandı.

TN Yapım imzalı, yönetmenliğini Can Evrenol'un üstlendiği senaryosunu Merve Göntem'in yazdığı, dizinin başrollerini Müge Bayramoğlu, Ramazan Mert Demir ve Bora Cengiz'in paylaştığı dram türündeki Türkiye yapımı internet dizisi Çıplak gündem oldu.

Cüneyt Özdemir dizinin erotik bulunan fragmanını paylaşınca sosyal medya karıştı. Özdemir paylaşımında "Aman RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin bey ve sansür kılıcı görmesin!" dedi. 

Cüneyt Özdemir'in bu paylaşımı takipçilerini ikiye böldü. Bazı takipçileri bu yorumu hedef gösterme olarak nitelendirdi.

BLUTV'DE ERİŞİLEMİYOR

Nitekim Özdemir'in paylaşımının ardından BluTV'de diziye erişilememeye başlandı. Gazeteci Onur Öncü, sosyal medya hesabından BluTV'de diziye erişilemediğini paylaştı. Dizinin neden Blu TV’den neden yayın kaldırıldığına dair bir açıklama yapılmadı.

Gazeteci Onur Öncü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Çıplak dizisinin senaryo yapımcısı Can Erdemol ile telefonda görüştüğünü, Erdemol’un şu an toplantıda olduklarını ve henüz yorum yapmayacaklarını söylediğini belirtti.

Öncü, aynı zamanda şu tweet ile Cüneyt Özdemir'e tepki gösterdi:

"Büyük bir sansür olayı var. Ve buna çanak tutan kişi ise Cüneyt Özdemir. Özdemir Bugün @canevrenol’un ÇIPLAK dizisi ile ilgi RTÜK başkanını etiketleyerek tvit attı. Daha sonra Blu TV ÇIPLAK dizisini yayından kaldırdı. Ve Cüneyt Özdemir attığı tviti sildi. Tebrikler Cüneyt Özdemir"

.Ekran Alıntısı

ÖZDEMİR'DEN AÇIKLAMA: DİZİ BLUTV'DEN KALDIRILIYOR VE İHALE BANA KALIYOR!

Daha sonra Twitter hesabından konuya ilişkin açıklama yapan Özdemir, şu ifadeleri kullandı:

"Yeni bir delilikle karşı karşıyayız. 6 ay önce Çıplak adında bir dizi çekiliyor. Blu tv yayınlıyor. Ben diziyi yeni izleyip şaşırıyor ve övüyorum. Aylardır Sansürcülüğünü eleştirdiğim RTÜK başkanına her zaman olduğu gibi espirili bir şekilde 'aman duymasın' deyip söyleniyorum.

"Dizi Blu Tv'den kaldırılıyor ve ihale bana kalıyor! Bu dizi Rtük yüzünden mi yoksa Rtük korkusundan mı kaldırıldı ne oldu bunu resmi açıklama olunca öğreniriz ama anlamadığım dayağı niye ben yiyorum? Rtük'ün sansür tavrını aylardır hemen her yayında eleştiren benim yahu...

"SOSYAL MEDYA TAMAMEN BİR LİNÇ VE DELİLİK ALANINA DÖNÜŞTÜ"

"Sosyal medya tamamen bir linç ve delilik alanına dönüştü. Sürekli kendimizi açıklamak zorunda hissediyoruz. Gerekiyor da.. Yapacak bir şey yok. Demek ki biz yeterince kendimizi anlatamıyoruz. O yüzden bir daha bakın bakalım benim kadar RTÜK'ün sansürünü eleştiren kimse var mı?

"Son olarak bir kez daha altını çizerek söyleyeyim; Çıplak dizisini çok beğendim. Kendi halinde, küçük bütçeli, mütevazi ama şahane iş çıkartmışlar. Üstelik paralı bir platformda yayınlandı, isteyen izler isteyen izlemez. Rtük dahil kimse özgür iradeye burnunu sokmamalı..."


PAYLAŞ