CHP'li Başarır, Osmangazi Köprüsü üzerinde video çekti

Koronavirüs önlemi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması olduğu için bomboş olan Osmangazi Köprüsü üzerinden video çekimi yapan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “İşçiye pandemi, köylüye pandemi, memura pandemi ama bu beyefendilere yasak ve pandemi yok. Yollar bomboş ama biz her gün için beşli çeteye, 40 bin araç garantisi vermişiz. 2021 yılı zamlarına göre; otomobiller için geçiş ücreti 147.5 TL oldu. Bir günde bu rakam 6 milyon TL yapar” dedi.

'BİR GÜNDE 6 MİLYON TL YAPAR'

İktidara seslenen CHP’li Başarır, "Bugün sokağa çıkma yasağı var. Yollar bomboş ama biz her gün için beşli çeteye, 40 bin araç garantisi vermişiz. 2021 yılı zamlarına göre; otomobiller için geçiş ücreti 147.5 TL oldu. Bir günde bu rakam 6 milyon TL yapar" diyerek geçiş garanti ücretlerini eleştirdi.

'BEŞLİ ÇETE'

Meydana gelen kamu zararına dikkat çeken Ali Mahir Başarır şöyle konuştu:

"İşçiye pandemi, köylüye pandemi, memura pandemi ama bu beyefendilere yasak ve pandemi yok. Her gün 6 milyon TL'yi ödüyoruz. İşte bu yüzden kamulaştıracağız. Verilen geçiş garantileri, vatandaşımızın cebinden çıkarken ve salgın döneminde vatandaşımıza aylık yardım bile yapılmazken, bu ‘Beşli Çeteye’ ise devlet eliyle geçiş garantileri üzerinden yardım yapılmaktadır.’’

ANKA


PAYLAŞ