Bakan Selçuk'tan öğretmen atamaları açıklaması

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen atamalarına ilişkin olarak açıklama yaptı. Selçuk, "Çok net bir tarih vermek mümkün değil ama çok uzun süreceğini sanmıyorum" ifadelerini kullandı.

'ÖNCE TOPLAM NE KADAR ATAMA OLACAĞINI SONRA BRANŞ DAĞILIMINI AÇIKLAYACAĞIZ'

TRT Kürdi'de katıldığı programda konuşan Bakan Selçuk, "Millî Eğitim Bakanlığı, kendi ihtiyaçlarını istatistiksel olarak ortaya koyduktan sonra bunu Maliye Bakanlığı ve ilgili kuruluşlarla görüşüyoruz" dedi. Selçuk, "Bizim ihtiyaçlarımızın ne kadar olduğuyla toplam kadro ihtiyacı belirleniyor. Daha sonra toplam kadronun ne şekilde dağıtılacağı görüşülüyor. Tabi bunun için bütçenin netleşmesi lazım. Şimdiye kadar Milli Eğitim Bakanlığı en yüksek kadroyu aldı. Yine öyle olacağı umudundayım. Bütçeyle ilgili bazı netleşmeler ortaya çıktığında bunu hangi branşta ne kadar atama olacağıyla ilgili görüşeceğiz. Önce toplam ne kadar atama olacağını sonra branş dağılımını açıklayacağız. Eğer bugün bu net olsa paylaşırdık" diye konuştu. 

'KISA ZAMANDA NETLEŞECEĞİNİ ÜMİT EDİYORUM'

2021 öğretmen atama takviminin kısa sürede netleşeceğini söyleyen Selçuk, "Müzakereler sürüyor, kısa zamanda neticeleneceğini ümit ediyorum. Her sene değişen zamanlarda ilan ediliyor. Çok net bir tarih vermek mümkün değil ama çok uzun süreceğini sanmıyorum" ifadesini kullandı. 


PAYLAŞ