Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'sözde cumhurbaşkanı' yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 7. Olağan Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Sivas İl Kongrelerine Beştepe'den canlı bağlantıyla katılarak açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

Erdoğan şunları kaydetti: 

"Aslına bakarsanız bu kişinin kürsüde ettiği her laf, Allah'ın verdiği havayı boşa tüketmektir. İsraf her konuda olduğu gibi bu konuda da haramdır."

'CHP BÜYÜK ACILARIN PARTİSİ'

Mesela bu zihniyetin temsilcisi olan zat, dün yine bühtan üzerine bühtan sergiledi. Neymiş efendim, CHP Türkiye'yi büyütmüş. AK Parti Türkiye'yi büyütmek için çalışmamış. Kısmen doğru bir tespit. Gerçekten de CHP hep Türkiye'nin sorunlarını, dertlerini, ayağındaki prangaları büyütmüş bir partidir. Milletimizin hafızasında CHP büyük acıların partisidir. AK Parti ise CHP'nin başımıza sardığı sorunların hepsini ortadan kaldırmak için çalışmıştır. İcraatlarımızın büyüklüğü bu tartışmanın konusu bile olamaz. Bunu söyleyen kim? hayatında karar verici olarak tek bir saniye görev yapmamış, tek bir konuda ifade ortaya koymamış, irade ortaya koymamış, SGK'yı batırmış, millet ve memleketin hayrına tek bir işe omuz vermemiş birisi. 

'SÖZDE CUMHURBAŞKANI'

Kılıçdaroğlu'nun "Sözde Cumhurbaşkanı" ve "Seçim kişiyi Cumhurbaşkanı yapmaz" sözlerine de tepki gösteren Erdoğan, "Bunlar yıllarca darbecilerden cuntacılardan Cumhurbaşkanı seçmeye alıştılar. Milletin önce 2014'te, ardından yeni sistemle birlikte 2018'de doğrudan seçtiği Cumhurbaşkanını hâlâ hazmedemiyorlar. Kendi partilerinde işler kaset, taciz ve tecavüzle, hırsızlıkla yürüdüğü için milletin tercihiyle bir göreve gelebilmeyi hafsalalarına sığdıramıyorlar" dedi.

'HARAM'

Erdoğan eleştirilerini şöyle sürdürdü:

"Aslına bakarsanız bu kişinin kürsüde ettiği her laf, Allah'ın verdiği havayı boşa tüketmektir. İsraf her konuda olduğu gibi bu konuda da haramdır. En vakimi de aynı yalan ve iftiraları döne döne tekrarlamayı siyaset sanan bu zihniyetin, ülkenin 2. büyük partisinin başında kalabiliyor olmasıdır. Kendisinde zaten olmayan vasıfları sürekli soru cümleleriyle ifade eden bu karikatür zatın psikolojik analizi işin erbabı için bulunmaz bir hazinedir."

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Kılıçdaroğlu, önceki günlerde yaptığı açıklamada "Sana cumhurbaşkanı demek hata. Sen AK Parti'nin genel başkanısın. Sayın Erdoğan senin için namus ve şeref hangi anlama geliyor? Namus ve şeref için bütün dünya mücadele eder. Söylediklerimin yüzde 100'ü doğru" ifadelerini kullanmıştı.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ