Gazeteci Sevim Gözay yaşamını yitirdi

Gazeteci Sevim Gözay yaşamını yitirdiğini duyuran sunucu ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Daha güleceğimiz çok şey vardı. Yarım kaldı hepsi. #SevimGözay” ifadelerini kullandı.

BirGün'ün ulaştığı Kopan, Gözay'ın bir süredir kanserle mücadele ettiğini ve hastalığın son dönemde oldukça ilerlediğini belirtti.

'ÇALIŞKANLIĞI VE YETENEĞİYLE TANIRDIM'

Gazeteci ve eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş ise “TV 8'in kuruluş sürecinde birlikte çalışma şansına sahip olduğum, çalışkanlığı ve yeteneğiyle tanıdığım #SevimGözay 'ı kaybetmişiz. Allah rahmet etsin... Sevenleri ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

SEVİM GÖZAY KİMDİR?

Sevim Gözay kültür, yaşam ve medya alanlarında yıllarca içerik üretti.

Kanal D, TV8, CNN Türk, ATV, Show TV, Habertürk, Sky 360, TRT kanallarında yönetmenlik, sunuculuk, moderatörlük ve jüri üyeliği yaptı.

Kanal D, TV8, CNN Türk, ATV, Show TV, Habertürk, Sky 360, TRT kanallarında yönetmenlik, sunuculuk, moderatörlük ve jüri üyeliği yaptı. Asistan olarak ‘Dr. Stress’, ‘Canlan Biraz’, yardımcı yönetmen ve yönetmen olarak ‘Sabah Şekerleri’, ‘Hi-Fi’, ‘Netiket’, yönetmen-seslendiren olarak ‘İstanbulART’, sunucu-editör olarak ‘Şehrin Rengi’, ‘Dizikolik’, ‘Bazıları Sıcak Sever’ ve ‘Artist’ programlarını ekrana taşıdı.

Yeni nesil sinema programlarıyla beğeni kazanan Özay, 2001 ve 2002 yıllarında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kültür-Sanat Televizyon Başarı Ödülü’ne lâyık görüldü.

Gözay, son dönemde YouTube üzerinden yayınlar yapıyordu.

BirGün


PAYLAŞ