MHP'li başkandan tepki çeken 'Özdağ' paylaşımı

Kocaeli Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca, saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ hakkında tartışma yaratan bir paylaşımda bulundu. Omurca, Twitter'dan yapmış olduğu paylaşımda, "Ne oldu geleceği olmayan partinin genel başkan yardımcısı Selçuk Özdağ" ifadelerini kullandı.

Omurca'nın Twitter'dan yapmış olduğu paylaşım şöyle:

Zeki Omurca gelen tepkiler üzerine hesabını korumaya aldı.

Selçuk Özdağ tedavisinin ardından hastaneden bağlandığı KRT'deki canlı yayında şu ifadeleri kullanmıştı: 

"Sayın Cumhurbaşkanı ve Bahçeli'ye sesleniyorum; korkmuyorum, susmayacağım. O gençlere sesleniyorum, kendinizi kullandırmayın. Selçuk Özdağ ancak öldürülürse susar. Bunların susturma yolu; kavga, sopa, silah küfür. Ben Ülkü Ocakları Başkanlığı'nda yıllarca hizmet ettim. Burası orman kanunlarının olduğu Türkiye olmayacak. Bu devam ederse Türkiye için kötü olur. Bundan sonra farklı şeyler söyleyeceğim. Arkadan saldırdılar, yumruklaştık. Silah doğrulttular. Şoförüm silahla çıkınca korkup kaçtılar. Bunlar Türkiye'de iktidarda kalırsa herkese küfür etmeye devam edecekler.

Bahçeli'ye sorular sormuştum, MHP yandaşları bana hakaretlerde bulundular. Bahçeli istediğini söyleyecek; biz sorular sorduğumuz zaman bize sopalarla, silahlarla, saldıracaklar! Bu bir hukuk reformu! Doğru, hukuk reformu yapacaklar! Ben buradan bunlara oy verenlere sesleniyorum. Dikişler var, elim kırık bunlarla boğuşmaktan. Boğuşmamış olsam, biz silahımızı çekmesek, ateş etmesek belki de ölmüştüm. Susmayacağım, korkmayacağım. Gençleri de kimse kullanmasın, gençler kullandırtmayın kendinizi. Ben soru sordum '17-25 Aralık Bahçeli için ne ifade ediyor?' dedim...

Sayın Cumhurbaşkanı bu failleri bulun. Ben hayatım boyunca hiçbir zaman korkmadım. Kenan Evren'den de korkmadım. Konuşmaya da devam edeceğim. Farklı şeyler de söyleyeceğim... Milletimi uyandırmak istiyorum, uyarmak istiyorum. Aziz milletim uyanın."


PAYLAŞ