Özata, aşı sırasının nasıl kendisine geldiğini açıkladı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından Ankara Şehir Hastanesi'nde koronavirüs aşısı yaptırdı. Erdoğan, AKP MKYK üyelerinin de kendisiyle beraber koronavirüs aşısı yaptırdığını söyledi. AKP Eskişehir Büyükşehir ve Tepebaşı Meclis Üyesi Avukat Fatih Özata, koronavirüs aşısı yaptırması hakkındaki soruya Twitter'dan yanıt verdi.

MAHİR ÜNAL: MKYK ÜYELERİMİZ ARASINDA SIRASI GELEN 5 ARKADAŞIMIZ AŞI OLDU

Erdoğan'ın aşı olurken söylediği "Merkez Karar'daki milletvekili arkadaşlarım da aşıları yaptırdık, yaptırıyoruz" sözleri üzerine gelen tepkilere AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal yanıt verdi. Ünal, "Biz aşı yaptırmadık. MKYK üyelerimiz arasında sırası gelen üç doktor, iki eczacı arkadaşımız aşı oldu" dedi.

AKP'Lİ ÖZATA, COVİD-19 AŞISI OLDUĞU BİLGİSİNİ PAYLAŞTI

AKP üyelerine aşıda öncelik tanındığı iddiaları sürerken, AKP Eskişehir Büyükşehir ve Tepebaşı Meclis Üyesi Avukat Fatih Özata, sosyal medya hesabından koronavirüs aşısı olduğu bilgisini paylaştı.

BARIŞ YARKADAŞ: ÖZATA AYNI ZAMANDA SAĞLIKÇI DEĞİLSE; AŞIYI NASIL YAPTIRDI?

Bunun üzerine 26. Dönem CHP Milletvekili Gazeteci Barış Yarkadaş, Twitter hesabından Özata’ya “AKP Eskişehir eski Gençlik Kolları Başkanı, şimdiki dönem Bld. Meclis Üyesi AVUKAT Fatih Özata, instagram hesabında COVİD aşısı olduğunu duyurmuş. Özata aynı zamanda sağlıkçı değilse; aşıyı nasıl yaptırdı? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Umarım mantıklı bir cevabı vardır” şeklinde bir soru yöneltti.

AKP'Lİ ÖZATA: BU DURUM SADECE TARAFIMA DEĞİL, HASTANELERİN HİZMET ALDIKLARI BİRÇOK KİŞİYE SUNULMAKTADIR

1991 doğumlu olan (30 yaş) AKP'li belediye meclis üyesi Fatih Özata, Yarkadaş’ın sorusu üzerine  sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Özata açıklamasında şöyle dedi:

“Özel hastanelerin hizmet aldıkları birimlere de aşı hakkı tanındığı için ve şehrimizde birkaç hastanenin avukatı ve özel hastanede sürekli temaslı olduğum için tarafıma aşı olmam gerekli görülmüştür. Bu durum sadece tarafıma değil, hastanelerin hizmet aldıkları birçok kişiye sunulmaktadır. Uygulanan aşı şahsi talebim değil sürekli sağlık çalışanları ile temaslı olmam bakımından özel hastane yönetiminin kararıdır”

BARIŞ YARKADAŞ: FATİH BEY'İ NÖBETE DE BEKLİYORUZ

AKP'li Özata'nın açıklamasını paylaşan Barış Yarkadaş ise sonraki paylaşımında, "AKP Gençlik Kolları eski Başkanı Av. Fatih Özata, soruma cevap vermiş ve "3 hastanenin avukatı olduğum için AŞI olabildim" demiş. Özata gerçek bir sağlık neferiymiş de haberimiz yokmuş! Veterinerler bile aşı olamazken, hastane avukatı oluyor. Fatih Bey'i nöbete de bekliyoruz!" dedi.  

AŞI UYGULANACAK GRUP SIRALAMASI

Sağlık Bakanlığı, resmi internet sitesinden açıkladığı tablo ile Kovid-19 Aşısı uygulanacak öncelikli grupların tablosunu yayınladı.


PAYLAŞ