Bahçeli'nin danışmanı: Üç yumruk için ortalığı ayağa kaldırıyorlar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, son günlerde siyasetçi ve gazetecilere yönelik saldırılara gelen tepkiler için "Üç yumruk yedikleri için ortalığı ayağa kaldırdılar" ifadelerini kullandı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, evinin önünde silahlı ve sopalı saldırıya uğramıştı. Yeniçağ Ankara Temsilcisi ve yazarı Orhan Uğuroğlu da evinin önünde saldırıya uğramıştı.

'BURADA ÇOK BÜYÜK ÇELİŞKİ, TUHAFLIK VE GARABET YOK MU?'

Çiçek, Türkgün gazetesinde kaleme aldığı yazıda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Selahattin Demirtaş hakkında verdiği hak ihlali kararının ardından muhalefetin yaptığı çağrıları hatırlattı. Yazısının devamında bu konuyu Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın saldırıya uğraması ile kıyaslayan Çiçek, şunları yazdı:

"Bugün Selçuk Özdağ ve diğerleri üç yumruk yedi diye ortalığı ayağa kaldıran Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu, Temel Karamollaoğlu, Ali Babacan 846 kişinin azmettirici katilini hemen serbest bırakın demiyor mu? Burada çok büyük çelişki, tuhaflık ve garabet yok mu? 3 yumruk yiyen için ortalığı ayağa kaldır ama 846 kişinin katili bir teröristi de “hemen serbest bırakın” diye savun…"

'MHP SOKAK TERÖRÜNÜ AÇIKÇA REDDETMELİ'

DEVA Partisi İstanbul Milletveki Mustafa Yeneroğlu Yıldıray Çiçek'in yazısına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Paylaşımında "MHP sokak terörünü açıkça reddetmeli" ifadesini de kullanan Yeneroğlu şunları kaydetti:

"Şiddetle arasına açık bir biçimde mesafe koymayan siyasi partilerin hukuki meşruiyeti sorgulanır. Son aylarda iktidarın küçük ortağının gazeteci ve siyasilere yönelik saldırıları tasvip ederek alenen kutladığına defaatle şahit olduk. MHP sokak terörünü açıkça reddetmeli! Şiddeti bir siyasi yöntem olarak kullanmak terörizmdir. Bu ülke bu sorumsuz dilden çok çekti. Silahlı, sopalı saldırıları lanetlemek yerine basitleştirmeye çalışmak saldırganlara cesaret vermektir. Meşru siyaset alanının terörize edilmesine herkes alenen karşı çıkmalı!"

 


PAYLAŞ