Öztrak: Hükümetin ufak ortağı mafyaya sahip çıkıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, çetelerin siyasetçileri ve gazetecileri tehdit ettiğini söyleyip "Hükümet ise bu terör saldırılarını seyrediyor, ufak ortağı ise mafya bozuntularına sahip çıkıyor, bıyık altından sırıtarak olan bitenden keyif alıyor" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından konuştu.

Öztrak, çetelerin siyasetçileri ve gazetecileri tehdit ettiğini söyleyip "Hükümet ise bu terör saldırılarını seyrediyor, ufak ortağı ise mafya bozuntularına sahip çıkıyor, bıyık altından sırıtarak olan bitenden keyif alıyor" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve basın mensupları Orhan Uğuroğlu ile Afşin Hatipoğlu'na düzenlenen saldırıları hatırlatan Öztrak, aynı gün içinde gerçekleştirilen bu saldırıların amacının demokrasinin, basın özgürlüğünün ve siyasetin özgürce yapılmasının önünü kesmek olduğunu söyledi.

Öztrak, "Bu yaşadıklarımız, sıradan olaylar değildir. Demokrasiye darbedir, terördür. Bu saldırıları cesaretlendiren, saray ortaklarının kirli siyasi dilidir. Saldırganlara ve tehdit savuranlara gösterilen hoşgörüdür. Hatta bunlardan esirgenmeyen himayedir. Bu ülkenin ana muhalefet partisi lideri tehdit edilince, sinsice el ovuşturup, sessiz kalanlar, cumhurbaşkanı zırhına sığınan AKP Genel Başkanı'na 'sözde' denilince bir bardak suda fırtına kopardılar" diye konuştu.

"ORTAK TAVIR ALINMIYOR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, Ankara'nın Çubuk ilçesinde 21 Nisan 2019'da düzenlenen fiziki saldırıyı ve organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın 17 Kasım 2020'deki tehdidini hatırlatıp şöyle dedi:

"Çubuk'ta düzenlenen linç girişiminden sonra ne yapıldı? Bir mafya bozuntusunun tehditlerine karşı yargı ne yaptı? Siyaset kurumu ne yapıyor?

"Beylerden tehditlere karşı bir ortak tavır almalarını bıraktık. İşte bugün mafya artıkları ve çeteler, başkentte terör estiriyorsa bu kadar pervasızca sahneye çıkabiliyorsa bunun arkasında sarayın, bu olaylar karşısındaki mefluç tavrı, yurttaşların güvenliğini sağlama konusundaki yetersizliği vardır.

"Dikişleri tutmayan bu ucube rejim elbisesini, memleketimizin üzerine uymayan bu deli gömleğini, silahla, sopayla, tehditle, şantajla, Türkiye'nin üzerine uyduracağınızı sanıyorsanız, çok yanılıyorsunuz. Bu çabanız beyhudedir." 

 


PAYLAŞ