Ülkü Ocakları ve MHP'nin hedefinde savcı var

MHP'li, Ülkü Ocakları'nda bir dönem yöneticilik yapan ve halen yönetici olan bazı isimlerin yanı sıra ülkücü olduğu anlaşılan çok sayıda kişi, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın uğradığı silahlı ve sopalı saldırıyı soruşturan savcı Alparslan Tufan’a yönelik “Serok Ahmet’in savcısı mısın?” gibi ifadelerde bulundular.

'SEROK AHMET'E Mİ BAĞLI ÇALIŞIYOR'

MHP Mersin Milletvekili ve eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz,  “Ankara Başsavcı vekili Alparslan Tufan Adalet Bakanlığına mı? Yoksa Serok Ahmet’e mi bağlı çalışıyor?” diye yazdı.

'BOĞULACAĞI SUDA KULAÇ ATMASIN'

Profilinde “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı” yazan Ömer Şanlı ise savcı Tufan'ı tehdit etti.

Şanlı, “Alparslan Tufan neyi amaçlamaktadır? Savcı Tufan’a bizim öncelikli tavsiyemiz hukuka riayet etmesi, devamında da el aleme erkeklik göstereceğim diye boğulacağı suda kulaç atmamasıdır. Serok Ahmet ve avenelerinin ülkücüler üzerinden popülerlik çalışmasına müsaade edilmeyecektir" ifadelerini kullandı.

'GÖREVİNİ ADALET BAKANLIĞI'NDAN MI ALIYOR?'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Murat Kotra ise sosyal medya hesabından “Başsavcı vekili Alparslan Tufan görevini Adalet Bakanlığından mı alıyor? Yoksa Serok Ahmet gibilerinden mi? Alparslan Tufan kimin adamıdır?” diye sordu.

NE OLMUŞTU?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 15 Ocak'ta ikametinin önünde silahlı ve sopalı saldırıya uğramıştı.Söz konusu saldırıya Gelecek Partisi başta olmak üzere birçok kesimden tepki gelmişti. Özdağ’ın saldırıya uğradığı dönemde gazeteci Orhan Uğuroğlu ve Ülkü Ocakları eski başkanı Afşin Hatipoğlu da saldırıya uğramıştı. Daha sonra yapılan açıklamalarda saldırının azmettiricisinin MHP yöneticileri olduğu ima edilmişti.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ