ANAP Genel Başkanı da ‘devlet büyüğü’ sıfatıyla aşı yaptırdı

Fotoğraf: AA

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında CoronaVac aşısını oldu. 

Çinli Sinovac firmasınca üretilen ve Türkiye'de de uygulanmaya başlanan CoronaVac aşısının ilk dozunu, Ankara Şehir Hastanesi'nde oluşturulan aşı uygulama odasında yaptıran Çelebi, tedbir amacıyla 15 dakika beklemesinin ardından açıklamada bulundu. 

'SÜRECİ BAŞARIYLA GÖTÜREN ÜLKELERDEN BİRİYİZ'

'Çelebi, sürecin çok iyi yönetildiğini ifade ederek, "Bu süreci dünyada başarıyla götüren örnek ülkelerden biriyiz. Ciddi bir mücadele veriyoruz." diye konuştu.

Başta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkür eden Çelebi, şunları kaydetti:

"Aşılanma ile birlikte inşallah çok kısa zamanda bu salgını kontrol altına alacağız. Çünkü gelişmeler çok umut veriyor. Umarım, kısa zamanda bu beladan kurtuluruz. 

28 gün sonra 2. doz aşımızı alacağız. Tüm milletimizi aşı olmaları konusunda duyarlılığa davet ediyorum. Cumhurbaşkanımızın başlattığı ve diğer siyasi parti liderleriyle birlikte biz de bu işe öncülük ettik. Milletimiz devletine, sağlık çalışanlarına, sağlık ekibine güvensin. Biz güveniyoruz ve herkesi de aşı olmaya davet ediyoruz."

NE OLMUŞTU?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, topluma örnek olmaları için Meclis’te temsil edilen siyasi parti liderleri, Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Anayasa Mahkemesi Başkanı’nı aşı yaptırmaya çağırmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile TİP Genel Başkanı Erkan Baş ise aşı için sıralarını bekleyeceklerini duyurmuştu.

Çağrı kapsamında aşı yaptıran isimler şöyle:

• Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

• MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

• İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

• Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal

• Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek

Tükenmez Haber, AA


PAYLAŞ