'Parlak güzel bir geleceği iple çeken mutlu bir yaşlı adama benziyor'

AA

18 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg, Twitter'dan yapmış oduğu paylaşımda, eski Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'a kendi sözlerini hatırlatan bir veda mesajı yayımladı. Greta, "Parlak güzel bir geleceği iple çeken mutlu bir yaşlı adama benziyor" ifadelerini kullandı.

18 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg, Twitter hesabından Donald Trump'ın Beyaz Saray'dan ayrıldığı kareyi paylaşarak "Parlak güzel bir geleceği iple çeken mutlu bir yaşlı adama benziyor. Gördüğüme sevindim!" yazdı. 

'O PARLAK VE GÜZEL BİR GELECEĞİ İPLE ÇEKEN MUTLU BİR GENÇ KIZA BENZİYOR'

Trump, 2019 yılında Thunberg'in, "İnsanlar acı çekiyor, insanlar ölüyor, bütün ekosistem çöküyor. Kitlesel yok oluş ile karşı karşıyayız ve siz hâlâ para ve sonsuz ekonomik büyüme hakkında peri masallarından bahsediyorsunuz" ifadelerini içeren Birleşmiş Milletler konuşmasını paylaşmış ve Greta için "O parlak ve güzel bir geleceği iple çeken mutlu bir genç kıza benziyor. Gördüğüme sevindim" yazmıştı. 

ABD Başkanı Joe Biden, iklim kriziyle mücadeleyi yeni yönetimin öncelikleri arasında ilk sıralara koydu. Göreve başladığı gün ABD'yi Paris İklim Anlaşması'na döndüren Biden, ülkedeki tartışmalı Keystone petrol boru hattı proje ruhsatını da iptal etti. Thunberg, boru hattının iptaliyle ilgili daha önce "Güzel bir başlangıç" yorumunu yapmıtşı. 

T-24


PAYLAŞ