‘Erdoğan, MHP yükünden kurtulmaya çalışacak’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, güncel gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Yeniçağ gazetesi Youtube kanalında Orhan Uğuroğlu'na konuşan Davutoğlu, Cumhur İttifakı’nın çatladığına işaret etti.

"Saldırılara karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın caydırıcı bir açıklama yapması gerekirdi" diyen Davutoğlu, AKP ve MHP'nin yol ayırımında olduğunu ve Erdoğan'ın arayış içerisine girdiğini belirterek, "Erdoğan, MHP ile bile Cumhurbaşkanı seçilemeyeceği anda MHP yükünden kurtulmaya çalışacak" şeklinde konuştu.

Davutoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

Davutoğlu şöyle konuştu;

ERDOĞAN KURTULMAYA ÇALIŞACAK: Erdoğan yeni arayışlar içinde. Tekrar giydi Milli Görüş gömleğini. Bunları yapmalarını sebebi Gelecek Partisi’dir. Değerlerimiz vardı onlar yok. Yoksullukla, yolsuzlukla, yasaklarla mücadele edecektiniz hepsi yok oldu. Biz çıktık kral çıplak dedik. MHP ve AK Parti içindeki görüş ayrılıkları ortaya çıktı. MHP’nin ve AK Parti’nin kaybettiği oylar Gelecek Partisi’ne geliyor.

Erdoğan, MHP ile bile Cumhurbaşkanı seçilemeyeceği anda MHP yükünden kurtulmaya çalışacak. Erdoğan Brüksel’de reform diyecek bunu burada Bahçeli’ye anlatacak. Adalet Bakanı’nın yaptığı açıklama ortada, bu söylemler yapılırken hukuk reformu nasıl olacak. Abdülhamit Gül hukuk diyecek İçişleri Bakanı bireysel tepki diyecek. Nasıl olacak bu iş? Bu uyumu kabinede sağlayamayan Erdoğan, MHP ile uyumu nasıl sağlayacak.

MHP HER ŞEYİ AKP’YE YIKACAK: Yarın seçime girildiğinde Cumhur İttifakı devam etmeyecek nasıl dört ay önce Berat Albayrak olayını kimse öngörmüyordu. Bu bakan çekip gidecek diyordum. Biliyorum işlerin nasıl yürüdüğünü. Cumhur İttifakı’nın bir seçimde beraber olması artık çok zor. Bahçeli’ye diyecekler bu yoksulluktan perişan haldeyiz MHP ne diyecek AKP yaptı diyecekler. Her şeyi AKP’ye yıkacaklar. Olan Türkiye’ye oluyor. AK Parti’de koalisyon partisi herkes Erdoğan’a selam verirken aşağıda örgütleniyor. Bana karşı hepsi birleşmişti. Hepsi benim gıyabımda metne imza atanlardı. Ben Cumhurbaşkanı’na söylemiştim. Ben ayrılacağım bu ülkeye zarar vermem. AK Parti’de kimse kimseye güvenmiyor. Hedefimiz Türkiye’nin üzerine düşen kara bulutları dağıtmak. Hayatta hiçbir şeyi iddiasız yapmadım. Ülke için iddialıyım. Net konuştuk, şu hatalar var dedik çözüm şu dedik. İktidarımızda kamu kaynakları şahıslara akmayacak. Kimseye söylemediğimiz baskılara maruz kalıyoruz. Zırhlı araç vermiyorlar bize.


PAYLAŞ