Gökhan Güneş’in kaçırıldığı anların görüntüleri ortaya çıktı

Dün akşamdan bu yana kendisinden haber alınamayan Gökhan Güneş’in kaçırıldığı anların görüntüleri ortaya çıktı.

Ailesi Güneş’in daha önce de polisler tarafından kaçırılmaya çalışıldığını ve İHD’ye başvuruda bulunacaklarını belirtti.

İstanbul İkitelli'den çalıştığı Başakşehir'deki şantiyeye gitmek üzere dün 12.20 sularında 79 FY hattına binen Gökhan Güneş, otobüsten indiğinde etrafını saran 4-5 kişi tarafından kaçırıldı.

Güneş’ten dünden beri haber alınamıyor.

Güneş’in kaçırılma anları ise kaçırıldığı cadde üzerinde bulunan kamera kayıtlarında görülüyor. Şehit Abdülselam Özatak İlköğretim Okulu durağında inen Güneş, durakta bekleyenler tarafından zorla bir araca bindirilerek götürülüyor.

Gökhan Güneş’in ailesi, polislerin daha önce de çocukları Gökhan'ı kaçırma girişiminde bulunduğunu belirterek avukatları aracığıyla İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne başvuru yaptı.

Ailenin başvurusuna verilen yanıt ise "Gökhan Güneş burada değil" oldu.

Gün içinde tekrar İstanbul TEM'i arayan aileye bir kez daha, "Gökhan burada değil. Hakkında herhangi bir arama kararı da yok" yanıtı verildi.

Kaçırıldığına dair görüntüler ortaya çıktıktan sonra Jandarma istihbaratın akşam saatlerinde memleketi Tokat'ta yaşayan amcasını arayarak, "Gökhan burada mı, geldi mi? Çocuk senin yanında mı" sorularını yönelttiği öğrenildi.

Kamera görüntülerini karakola kendisinin götürdüğünü dile getiren baba İbrahim Güneş, “Ben götürdüm CD'yi güvenlik kuvvetlerine kabul etmediler. Yeniden fotoğrafçıya gidip CD'ye çektik. CD'yi aldı, paket yaptı, dosyaya koydu, hiç izlemediler. Sabah 8.00'de gelin dediler. Bizim çocuğumuz canlı mı, ölü mü ne olduğu belli değil” diye konuştu

MA


PAYLAŞ