Soylu'dan 'Adalet Bakanı' sorusuna yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü Gölbaşı Yerleşkesi'nde Polis Arama Kurtarma (PAK) Tanıtım Programı'na katıldı. Soylu, programın ardından soruları cevapladı.

'HER BİRİMİZİN AFETLERE KARŞI HAZIRLIKLI OLMASI ÖNEMLİDİR'

Soylu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün kendisine verdiği yanıtla ilgili soruya "Arkadaşlar şu anda ne programındayız? (Polis Arama Kurtarma) Türkiye afet bölgesidir ve her birimizin afetlere karşı hazırlıklı olması önemlidir" diyerek yanıt verdi.

NE OLMUŞTU? 

Soylu, annesine yönelik hakaret eden kişiye ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaparak "45 gündür anam hastanede. Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım, Bakan olsam ne yazar. Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder. Tweetimle yeniden alınırsa da provokasyon sayacağım" ifadelerinde bulunmuştu.

Gül ise bu tweet'in ardından yaptığı açıklamada ""Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Burada kanunlar, kurallar, usuller işler; hukuk işler. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz" demişti. Gül, bugün yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı: 

''Bu hâyâsız saldırıları gerçekleştirenleri kınıyorum. Yargı dağıtımı sosyal medyada değil mahkemededir. Bu alçak, insanlık dışı ifadeleri kullanan kişinin hukuk önünde en ağır cezayı bulacağına inanıyorum. Bakanımızın muhterem validelerine geçmiş olsun dualarımızla birlikte geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz''

Tükenmez Haber, AA


PAYLAŞ