Gökhan Güneş'in ablası: Polis, 'Gökhan'ı TEM almıştır, birkaç güne bırakırlar' dedi

Polis oldukları ileri sürülen kişiler tarafından 20 Ocak Çarşamba günü kaçırılan ve kendisinden hala haber alınamayan Gökhan Güneş'in gözaltına alınıp bırakılan ablası Gülhayat Güneş polislerin "Gökhan'ı muhtemelen TEM almıştır. Birkaç güne bırakırlar" dediğini ve bir Emniyet Müdürü'nün de "En kısa sürede sana teslim edeceğim" ifadesini kullandığını açıkladı.

GÖZALTINA ALINAN 12 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Polis oldukları ileri sürülen kişilerce 20 Ocak’ta kaçırılan ve kendisinden hala haber alınamayan Gökhan Güneş için ailesi ve arkadaşları eylem yaptı. Eylem sırasında gözaltına alınan 12 kişi daha sonra serbest bırakıldı. Gözaltına alınıp bırakılanlar arasında olan Gökhan Güneş’in ablası Gülhayat Güneş, gözaltında tehdit edildiklerini belirterek, kendilerini gözaltına alan polislerin “Gökhan’ı muhtemelen TEM almıştır. Birkaç güne bırakırlar” dedi. 

'KARDEŞİM BULUNANA KADAR BİZE HABER VERİLENE KADAR DURMAYACAĞIZ'

İkitelli Şehit Zeki Kaya Polis Karakolu'na kayıp başvurusunda bulunduklarını da belirten Gülhayat Güneş, “Kardeşim bulunana kadar bize haber verilene kadar durmayacağız, susmayacağız. Bizi hiçbir şekilde yıldıramayacaklar. Herkesin sesimize ses vermesini, kardeşimin bulunmasını istiyorum” diye konuştu. Abla Güneş, cuma günü Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görüştüğü bir müdürle arasındaki diyalogu aktarırken şunları söyledi:

“Emniyet Müdürü’ne kardeşimi bulun dediğimde, ben Gökhan’ı bulacağım demedi. ‘En kısa sürede sana teslim edeceğim’ dedi. Bu da Gökhan’ın ellerinde olduğunu gösteriyor. O nedenle bir an önce kardeşimin akıbeti hakkında bilgi versinler. Bugün kardeşim, yarın bir başkası olabilir. Kamuoyu ses versin."

MA


PAYLAŞ