Kovid-19'dan ölen emekli din görevlisinin cenazesinde tedbirler unutuldu

Emekli Kuran kursu öğreticisi Nuri Genç, koronavirüs nedeniyle dün hayatını kaybetti. Koronavirüs salgını nedeniyle cenaze törenlerine en fazla 30 kişinin katılacağı kuralı ve sosyal mesafenin unutulduğunu cenaze törenine valiler, belediye başkanları ve siyasi parti temsilcilerinin de aralarında bulunduğu binlerce kişi katıldı. Fotoğrafları Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar Twitter'dan paylaştı.

Karadeniz bölgesinin farklı merkezlerinde Kuran öğreticiliği yapan emekli din görevlisi Nuri Genç 91 yaşında koronavirüs sonucu dün hayatını kaybetti. Genç'in bugün düzenlenen cenazesine valiler, belediye başkanları ve siyasi parti temsilcilerinin de aralarında bulunduğu binlerce kişi katıldı.

Kovid-19 dan ölen Nuri Genç'in cenazesine katılım yoğun oldu

Giresun İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç'in babası olan Genç'in ölümünün ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da, sosyal medya üzerinden "Karadeniz bölgemizin manevi önderlerinden, emekli Kur’an kursu öğreticisi Nuri Genç hocamıza Allah’tan rahmet, başta oğlu Giresun İl Müftü Yardımcımız Yusuf Genç olmak üzere tüm yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âlî olsun" mesajı yayımladı.

Nuri Genç için Bulancak ilçesindeki Sarayburnu Camisi’nde cenaze namazı kılındı. Namaza çevre illerde görev yapan valiler, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve binlerce kişi katıldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle cenaze törenlerine en fazla 30 kişinin katılacağı kuralı ve sosyal mesafenin unutulduğunu törenin ardından Genç, Piraziz ilçesine bağlı Tepeköy köyünde toprağa verildi. Cenazenin kalabalığını gözler önüne seren fotoğrafları Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar Twitter'dan paylaştı.

 


PAYLAŞ